Olimpia rozbiła Warmię

Elbląg, Olimpia rozbiła Warmię

Swoich kibiców nie zawiodła Olimpia. Żółto-biało-niebiescy pokonali w wyjazdowym pojedynku Warmię Grajewo aż 7:0 (2:0). Skutecznością błysnęli Paweł Piceluk i Łukasz Pietroń. Swoje trafienia dołożyli też Radosław Stępień i waracający po kontuzji Anton Kołosow.

Olimpia pojechała do Grajewa w roli zdecydowanego faworyta i nie zawiodła. Elblążanie w pierwszym w tym sezonie pojedynku na terenie rywali nie dali żadnych szans Warmii Grajewo. Nasza drużyna już do przerwy prowadziła dwoma golami, a w drugiej odsłonie zdecydowanie powiększyła przewagę.
       Co ciekawe pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Po dośrodkowaniu Marcina Strzelińskiego minimalnie obok słupka uderzył Łukasz Domura. Po chwili wyborną szansę na gola miał Paweł Piceluk, ale uderzył ostatecznie obok bramki. Napastnik Olimpii był skuteczniejszy po kwadransie gry, kiedy strzelił z pola karnego w długi róg, obok interweniującego Krzysztofa Gieniusza. Piłkarze z Grajewa ambitnie walczyli o odrobienie strat. Szanse na zdobycie gola mieli Paweł Sypytkowski i Strzeliński, ale Wojciech Daniel zachował czyste konto. Nasza drużyna jeszcze przed przerwą podwyższyła wynik. Ponownie na listę strzelców wpisał się Piceluk, który zakończył strzałem z bliskiej odległości zespołową akcję żółto-biało-niebieskich.
       Po przerwie elblążanie byli znacznie skuteczniejsi i z łatwością zdobywali kolejne bramki. Najpierw kolejne trafienie zaliczył Piceluk, a po chwili pięknym strzałem z dystansu popisał się Radosław Stępień. Kolejne dwa gole strzelił Łukasz Pietroń, uderzając technicznie z pola karnego. Rozbitych rywali pogrążył w doliczonym czasie gry, wracający po kontuzji Anton Kołosow. Ostatecznie Olimpia pokonała Warmię aż 7:0.
       Elblążanie wygrali wysoko i z łatwością zdobyli kolejny w tym sezonie komplet punktów. Przed naszą drużyną kolejny ligowy pojedynek. W środę 26 sierpnia rywalem Olimpii będzie Granica Kętrzyn. Początek meczu przy Agrykoli o godz. 17.

Warmia Grajewo - Olimpia Elbląg 0:7 (0:2)

Paweł Piceluk 16', 42', 51', Łukasz Pietroń 65', 69', Radosław Stępień 53, Anton Kołosow 90'

Warmia: Gieniusz - Lekenta, Arciszewski, Domurat, Mikucki, Randzio, Strzeliński (86' Makowski), Matysiewicz, Zubowski, Sypytkowski (79' Olszyński), Dzierzgowski
       Olimpia: Daniel – Bukacki, Kubowicz, Wenger, Koza (46' Maciążek), Szuprytowski, Sokołowski, Stepień, Graczyk (60' Ressel), Pietroń, Piceluk (70' Kołosow)

Zobacz tabelę III ligi.

Wyniki 4. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - ŁKS 1926 Łomża 2:2, Olimpia Olsztynek - Sokół Ostróda 1:2, MKS Ełk - MKS Korsze 4:0, Start Działdowo - KS Wasilków 1:1, Concordia Elbląg - Rominta Gołdap 5:1, Jagiellonia II Białystok - Znicz Biała Piska 3:2, Warmia Grajewo - Olimpia Elbląg 0:7, Granica Kętrzyn - Wissa Szczuczyn 1:1, GKS Wikielec - Huragan Morąg 0:2