Olimpia utonęła w Warcie

Elbląg, foto AD (archiwum)
foto AD (archiwum)

Olimpia Elbląg znów straciła bramkę w pierwszych minutach meczu. W Poznaniu (w meczu z Wartą) nie powtórzył się scenariusz z Bełchatowa i żółto-biało-niebiescy nie zdołali odrobić strat. Tym samym skończyła się seria dziesięciu meczów z rzędu bez porażki na wyjeździe w wykonaniu elbląskiego zespołu. Warta Poznań - Olimpia Elbląg 1:0.

Druga minuta spotkania – Przemysław Kita z Warty Poznań dostaje idealne podanie z głębi pola i znajduje się sam na sam z Kacprem Tułowieckim. Za chwilę bramkarz Olimpii wyjmuje piłkę z własnej bramki. To już trzeci podobny scenariusz jaki kibice żółto-biało-niebieskich muszą oglądać na wiosnę 2018 roku. W meczu z ŁKS – em skończyło się na laniu 0:5, w ubiegłym tygodniu w Bełchatowie – Anton Kolosov zdołał uratować jeden punkt. Dziś w meczu z Wartą Poznań żaden z piłkarzy w żółto-biało-niebieskich barwach nie zdołał pokonać Tomasza Laskowskiego i olimpijczycy do Elbląga wracają „na tarczy”.
       Dzisiejszy (5 maja) mecz elbląskiej Olimpii z Wartą był jednym z ostatnich spotkań, kiedy żółto-biało-niebiescy mogli pokusić się o zmniejszenie straty do grupy drużyn zajmujących te miejsca w tabeli II ligi, które są premiowane awansem. Ale trzeba było wygrać w Poznaniu. Patrząc na statystyki – można było być umiarkowanym optymistą: Olimpia od 10 meczów nie wyjeździe nie przegrała, a trzy ostatnie spotkania z Wartą wygrała.
       Po końcowym gwizdku okazało się, że obie te serie zostały w brutalny sposób przerwane. Olimpia od drugiej minuty spotkania znowu musiała gonić wynik. I, niestety, w ataku nie miała wystarczających argumentów, aby pokonać Tomasza Laskowskiego. Celne strzały na bramkę Warty w wykonaniu Olimpijczyków można policzyć na palcach jednej ręki. W pierwszej części meczu najgroźniejszą akcją elbląskiego zespołu było rozegranie rzutu rożnego w 29. minucie w ten sposób, że Tomasz Lewandowski znalazł się z piłką przed bramkarzem gospodarzy. Niestety sędzia zasygnalizował pozycję spaloną. Wcześnie groźnie na bramkę Warty uderzał Anton Kolosov, ale bramkarz wybił na róg. W drugiej części spotkania punkty dla zespołu gości próbował zdobyć Radosław Stępień, tym razem strzały z rzutów wolnych nie były kluczem do zwycięstwa.
       Warta Poznań również w tym spotkaniu nie pokazała wielkiego futbolu. Z wyjątkiem sytuacji z początku meczu, pozostałe strzały poznańskiego zespołu Kacper Tułowiecki wyłapał. Gospodarze od 80. minuty grali w dziesiątkę, po tym jak za faul drugą żółtą (i w konsekwencji czerwoną) kartkę zobaczył Przemysław Kita. Ale nawet grając w osłabieniu nie pozwolili Olimpii na odebranie sobie zwycięstwa.

Elbląg, Olimpia utonęła w Warcie

Żółto-biało-niebiescy wracają do Elbląga bez punktów. W najbliższą środę na A8 będą podejmować Wisłę Puławy, a za tydzień w niedzielę pojadą do Radomia – sprawdzić się w konfrontacji z Radomiakiem.

WARTA POZNAŃ - OLIMPIA ELBLĄG 1:0 (1:0)
       1:0 — Kita (3 min.);

czerwona kartka: Kita (Warta)

Olimpia: Tułowiecki – Balewski, Lewandowski, Wenger, Filipczyk, Lisiecki (66' Kiełtyka), Danowski (60' Niburski), Korkliniewski, Stępień (74' Kurbiel), Szmydt (86' Szołtys), Kolosov

Zobacz tabelę II ligi

Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

• Nie róbcie posmioewiska z kibiców Olimpii. Jeden jedyny podanio strzał przez 90 minut w strone bramki. To zdziebko zamało jak na 2 ligę. Wy.. tych Kurbielów, Szołtysów i od meczu z Puławami niech graja sami juniorzy. Chyba nie spadniecie a kase chociaz przytulicie.
  • Warta-juniorzy prezesa z Elblaga 1-0 matematyka nie kłamie OE na wiosne na dzień dzisiejszy wywalczyła tylko.....11 pkt (gdyby nie dopisało im szczescie w St Woli bylo by jeszcze gorzej) za rok juniorzy spuszcza nas do 3 ligi bo transferow nie bedzie, a wielcy chuligani z łuku zamiast z trybun zj...prezesa i pilkarzy sa z nim na układzie i jak lwy walcza o awans do 3 ligii.
    10
    6
    AntyJunior(2018-05-05)
  • Cały stadion śpiewa z nami wy z juniorami....
  • Nie róbcie posmiewiska z kibiców Olimpii. Jeden jedyny podanio strzał przez 90 minut w strone bramki. To zdziebko zamało jak na 2 ligę. Wywalic na zbity pyskżeby nie nazawac tego inaczej tych Kurbielów, Szołtysów i od meczu z Puławami niech graja sami juniorzy. Chyba nie spadniecie a kase chociaz przytulicie. Najgorsza drużyna na wiosne w 2 lidze.
  • Do konca sezonu w tym składzie może 4 pkt zdobedzie Olimpia.
  • Warta-juniorzy prezesa z Elblaga 1:0 prawda jest taka ze na wiosne OE na dzień dzisiejszy wywalczyła tylko....11 pkt macie swouch juniorow za rok spuszcza nas do 3 ligii a kibice z łuku zamiast wyrazić swoje zdanie popierają brak transferow i walcza jak lwy o 3 lige dla Elbląga za rok razem z zarzadem.
    18
    6
    Anty junior(2018-05-05)
  • teraz mecze z puławy radomiak konkretne baty gdzie s tym składem do 1 ligii olimpia sezon zakończy na 9 miejscu
  • A co wielkiego chce ie od młodych? Zobaczcie jaką padlinę grają starzy Lisek, Szmit, Stępień który nie umie choć jednej piłki wrzucić dokładnie w pole karne z rogu. To parodie piłkarzy i od nich młody ma się uczyć? Czego? Chyba strat i nieudolnosci.
  • Tym samym skończyła się seria dziesięciu meczów z rzędu bez porażki na wyjeździe. Niestety pomału wszystko się skonczy przy A8 jak lewy vat.
  • strata bramki w 2 min. to jest chore.
  • no i pięknie awansik oddany o to chodziło spokojne utrzymanie i tak od 20 lat szacunek dla tych co chce im się chodzić na mecze gdy drużyna gra o nic i oddaje pkt
  • co w tym dziwnego ze olimpia u 19 przegrala z warta grajaca w 2 lidze i to 1:0 tylko