Olimpia wicemistrzem województwa

Elbląg, Olimpia wicemistrzem województwa

Srebrne medale odebrali żółto-biało-niebiescy z rocznika 2007 w sobotę, 11 stycznia, po finałowym turnieju rozgrywek halowych organizowanych przez WMZPN. W decydującym etapie zagrało 6 drużyn.

W pierwszym meczu Olimpia zmierzyła się ze Stomilem Olsztyn. Niestety już w pierwszej minucie, po błędzie w defensywie, żółto-biało-niebiescy stracili bramkę. Olsztynianie poczuli wiatr w żagle i po czterech minutach prowadzili już 3:0. Nic też dziwnego, że przy takim prowadzeniu Stomil skupił się na utrzymaniu korzystnego rezultatu i ostatecznie wygrał.

Drugim przeciwnikiem był UKS Mini Soccer Academy Mrągowo. Olimpia zaczęła na wysokiej intensywności i już w pierwszej minucie powinna wyjść na prowadzenie. Zresztą do momentu stracenia gola, zdecydowanie przeważała. Przypomniała się stara zasada, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 7 minucie zespół z Mrągowa wyszedł na prowadzenie i jak się później okazało, skromnym zwycięstwem zakończyło się spotkanie.

Olimpia przełamała się w meczu z Romintą Gołdap. W końcu pojawiła się skuteczność i już w drugiej minucie Bartosz Łabecki otworzył wynik. Minutę później podwyższył Dawid Czapliński. Kolejny gol był autorstwa… bramkarza Natana Pawłowskiego. Mecz zamknął Alan Antczak dotykając tuż przed linią bramkową piłkę po strzale Alexandra Bogusławskiego.

W Olimpii występuje także brat Alexandra - Aleksay, który był bohaterem meczu z MKS-em Korsze. Co prawda spotkanie zaczęło się od prowadzenia przeciwników, ale żółto-biało-niebiescy pokazali charakter i odwrócili wynik spotkania. Dwie bramki dla Olimpii zdobył właśnie Aleksay Boguslawski.

Ostatnia rywalizacja toczyła się z Constractem Lubawa, która była zarazem ostatnim meczem w turnieju. Ewentualna wygrana dawała zwycięskiej drużynie drugie miejsce. W przypadku remisu o końcowym układzie tabeli zdecydowałaby „mała tabela” pomiędzy MKS Korsze, Constractem Lubawa, a Olimpią Elbląg.

Żółto-biało-niebiescy ograniczyli wszelkie matematyczne problemy i rozstrzygnęła spotkanie w sposób zdecydowany. Olimpia wygrała aż 6:0 zgarniając tym samym tytuł wiecemistrzowski.

1’ 1:0 Boguslawski Aleksay

2’ 2:0 Majewski Szymon (Boguslawski Aleksay)

3’ 3:0 Czapliński Dawid

5’ 4:0 Boguslawski Aleksay

7’ 5:0 Antczak Alan

12’ 6:0 Szczygłowski Tymon

- Źle weszliśmy w turniej. W pierwszym meczu zadecydowały błędy indywidualne, sprezentowaliśmy przeciwnikowi dogodne sytuacje, które Stomil wykorzystał bezwzględnie. W pozostałych meczach zawodnicy pokazali, że stać ich na grę na dobrym poziomie. Szczególne brawa należą się za ostatni mecz, w którym chłopcy w pełni pokazali swoje umiejętności. – podsumował trener Kamil Syroka, który prowadzi rocznik 2007 wspólnie z Adamem Albertowiczem.

W turnieju finałowym udział wzięli:

Antczak Alan, Boguslawski Aleksay, Boguslawski Alexsander (rocznik 2009), Czapliński Dawid, Kościuk Ksawery, Majewski Szymon, Łabecki Bartosz, Patalas Maciej, Pawłowski Natan, Szczygłowski Tymon, Turulski Oliwier, Wityczyn Igor

W turniejach eliminacyjnych udział wziął także Marcin Kossakowski (bramkarz z rocznika 2008). We wszystkich etapach Olimpia zdobyła 44 bramki, straciła 11.

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl