Olimpia wpadła do ROW-u

Nie udała się wyprawa Olimpii Elbląg do Rybnika. Żółto-biało-niebiescy przegrali z tamtejszym ROW-em 1964 1:3. Honorową bramkę dla zespołu Adama Borosa zdobył z rzutu karnego Jakub Bojas.  Po dwóch kolejkach Olimpia ma nadal 3 punkty. Zobacz zdjęcia z meczu i filmowy skrót z bramkami.

Swoje okazje na otwarcie wyniku mieli zarówno goście jak i gospodarze. Dobrą sytuację miał Anton Kolosov, jednak jego sprzed pola karnego obronił bramkarz ROW-u Kacper Rosa. Kacpra Tułowieckiego w 10 min. spotkania postraszył Paweł Jaroszewski, jednak bramkarz elbląskiej drużyny efektownie obronił strzał pod poprzeczkę. W 35. minucie Sebastian Siwek w dogodnej sytuacji posłał piłkę ponad poprzeczką.
       O porażce elblążan zadecydowało 8 minut. W 41. minucie wynik otworzył Kamil Spratek, który wykorzystał dośrodkowanie kolegi z drużyny i strzałem głową umieścił piłkę w bramce Olimpii. Trzy minuty później Paweł Muszalik dośrodkował z prawej strony i efektowny „szczupak” Przemysława Brychlika skutkował drugą bramką dla gospodarzy. Cztery minuty po gwizdku sędziego rozpoczynającego drugą część spotkania Przemysław Brychlik zdobył swoją drugą bramkę i gospodarze prowadzili 3:0.
       Olimpia próbowała zniwelować straty, ale bez rezultatu. Nie pomogło wprowadzenia na boisko bardziej ofensywnych piłkarzy. Kacper Rosa skapitulował dopiero w 84 minucie. Rzut karny za zagranie ręką w polu karnym wykorzystał wprowadzony po przerwie Jakub Bojas.
       Rozmiary porażki mógł zmniejszyć jeszcze Maciej Rozumowski w 87. minucie spotkania. Młodzieżowiec Olimpii przegrał jednak pojedynek z Kacprem Rosą i olimpijczycy wyjechali z Rybnika z wynikiem 1:3.
       Okazja do zdobycia kolejnych trzech punktów i rehabilitacji za tydzień w niedzielę. Olimpia podejmować będzie beniaminka II ligi Gwardię Koszalin.

ROW 1964 Rybnik – Olimpia Elbląg 3:1 (2:0)

0:1 - Spratek (41. min.), 0:2 – Brychlik (44. min.), 0:3 – Brychlik (49. min.), 1:3 – Bojas (84 min., karny)

Olimpia: Tułowiecki – Lisiecki (60' Bojas), Lewandowski, Wenger, Kop – Ostrowski, Szmydt (75' Kurbiel), Ressel (77' Rozumowski), Danowski, Stępień, Kiełtyka, Kolosov (67' Szuprytowski)