Olimpia wygrała z Bałtykiem (piłka nożna)

Elbląg, Olimpia wygrała z Bałtykiem (piłka nożna)

Kolejny sparingowy mecz mają za sobą żółto-biało-niebiescy. W sobotę Olimpia wygrała przy Skrzydlatej z Bałtykiem Gdynia 3:2 (2:2).

Przed Olimpią ostatnie mecze kontrolne przed startem ligowej wiosny. W dzisiejszym spotkaniu elblążanie okazali się lepsi od Bałtyku Gdynia. W składzie naszej drużyny pojawił się kolejny testowany zawodnik - 24-letni Rafał Kucza, występujący ostatnio w rezerwach Górnika Zabrze, ale raczej nie przekonał swoją postawą trenera Adama Borosa. - Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o tego zawodnika. Dobrze operuje lewą nogą, ale nie wiem czy miał do czynienia z lewą obroną. Wydaje mi się, że to jest bardziej zawodnik ofensywny - podsumował jego występ szkoleniowiec elblążan.
       Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem. W grze naszej drużyny było sporo niedokładności i strat, na co narzekał po meczu trener Boros. W pierwszej odsłonie obie drużyny zdobyły po dwa gole. Na bramkę gości odpowiedział trafiając do siatki głową Łukasz Pietroń. Ozdobą meczu był gol Michała Ressela, który kapitalnie przymierzył z dystansu. Gdynianie doprowadzili do wyrównania już po minucie. W drugiej odsłonie żółto-biało-niebiescy zdołali jeszcze raz trafić do siatki. Po dośrodkowaniu Kamila Kuczkowskiego zwycięskiego gola zdobył Krzysztof Iwanowski.- To, co rzucało się w oczy, to duża nonszalancja w grze, dużo strat, bramki stracone na własne życzenie. Dużo do poprawy – podsumował spotkanie trener Adam Boros.
       Przed Olimpią jeszcze dwa mecze sparingowe, a następnie 14 marca ligowy mecz z Warmią Grajewo. W kolejnym pojedynku kontrolnym elblążanie zagrają w Gdyni z miejscową Arką.

Olimpia Elbląg - Bałtyk Gdynia 3:2 (2:2)

Pietroń 17', Ressel 33', Iwanowski 57' - Rusinek 9, Kuzimski 34

Olimpia:
Tułowiecki - Szuprytowski, Wenger, Szawara, Kucza, Pietroń, Ressel, Sokołowski, Kopycki, Bojas, Graczyk. W II połowie grali: Wasiluk, Kowalczyk, Maciążek, Iwanowski, Pietrewicz, Piotrowski, Stępień, Kołosow, Kuczkowski