512 918 555

Ostatnie ślady zimy? Ostatnie ślady zimy?

Olsztynianie minimalnie lepsi od Meblarzy (piłka ręczna)

Elbląg, Olsztynianie minimalnie lepsi od Meblarzy (piłka ręczna) fot. Anna Dembińska

Nie udało się szczypiornistom Wójcika pokonać lokalnego rywala. Elblążanie ulegli w Olsztynie miejscowej Warmii 27:28.

Spotkanie w Olsztynie zapowiadało się bardzo ciekawie, jak to zazwyczaj jest gdy naprzeciwko siebie stają drużyny z jednego województwa. Po 7. kolejkach oba zespoły legitymowały się taką sama ilością punktów, dlatego też ten pojedynek miał zdecydować, która awansuje w ligowej tabeli. Warto również wspomnieć, że barwy Warmii reprezentuje Marcin Malewski, zeszłoroczny najlepszy strzelec Wójcika.

Wynik spotkania otworzył w 3 minucie Piotr Adamczak, jak się później okazało najskuteczniejszy zawodnik Wójcika w tym meczu. Na to trafienie gospodarze odpowiedzieli aż czterema celnymi rzutami z rzędu, co dało im prowadzenie 4:1. W kolejnych minutach elblążanie przystopowali nieco poczynania Warmii. Dwa razy do siatki trafił Stanisław Gębala, a rzut karny wykorzystał Marcin Szopa i na tablicy wyników widniał remis. Jak szybko toczyła się gra na parkiecie świadczy chociażby fakt, że w 9. minucie padły aż trzy bramki. Gdy po raz kolejny rzut karny na punkt zamienił Marcin Szopa, elblążanie wyszli na prowadzenie 6:5. Z minuty na minutę Meblarze powiększali przewagę, by w końcu osiągnęła ona cztery oczka (14:10). Pięć minut wystarczyło, by podopieczni Dariusza Molskiego roztrwonili całą przewagę. Na przerwę drużyny schodzili przy wyniku remisowym 14:14.
     Po zmianie stron gola rzucili gospodarze i taką też przewagę utrzymywali przed kilka kolejnych minut, by w końcu urosła do dwóch bramek (18:16). Przez kolejne dziesięć minut spotkania gra była wyrównana, a po bramce Piotra Adamczaka, Elbląg znów doszedł na jedno trafienie i nadal była duża szansa na korzystny rezultat. Dużo krwi napsuł Meblarzom olsztyński kołowy, z którym nie mogła sobie poradzić defensywa Wójcika. W 57. minucie, przy stanie 28:26, po raz trzeci na ławkę kar powędrował Oskar Serpina, co równało się z otrzymaniem czerwonej kartki. W końcówce bramkę rzucił Piotr Adamczak, a na rzucenie kolejnej na wagę remisu zabrakło już elblążanom czasu.

Dariusz Molski
- Mecz stał na niezłym sportowym poziomie. Było dużo walki. W pierwszej połowie Warmia nie miała w zasadzie nic do powiedzenia. Przy stanie 14:10 dla nas moi zawodnicy przestali grać konsekwentnie, oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji i zrobiło się 14:14. Warmia to zbyt doświadczony zespół, żeby takiego podania ręki nie wykorzystać. Od początku drugiej połowy nam się nie układało i uciekli nam na trzy-cztery bramki. Nie mogliśmy sobie poradzić z ich obrotowym, który świetnie współpracował z rozgrywającym. Walczyliśmy mocno, tylko co z tego skoro uciekły nam kolejne punkty. Nie potrafiliśmy dowieźć do końca wygranego meczu.

Warmia Olsztyn - Meble Wójcik Elbląg 28:27 (14:14)

Warmia: Zakreta, Gawryś - Droździk 10, Sikorski 5, Deptuła 4, Jankowski 3, Królik 2, Kopyciński 2, Malewski 2 oraz Krawczyk, Hegier, Kempiński.
     Wójcik: Głębocki, Fiodor, Krawczyk - Adamczak 10, Szopa 7, Gębala 6, Kupiec 2, Dorsz 1, Spychalski 1, Olszewski, Malczewski, Dawidowski, Serpina, Malandy.

Zobacz tabelę wyników I ligi mężczyzn.

Kolejne spotkanie ligowe elblążanie zagrają przed własną publicznością 8 listopada, a ich rywalem będzie MKS Real-Astromal Leszno. Wcześniej jednak (czwartek, 30 października) ponownie zmierzą się w Olsztynie z Warmią w ramach Pucharu Polski.

• Ludzie co dzieje się z tym zespołem????. Po totalnym przewietrzeniu składu /zawodników, sztabu trenerskiego i kierownictwa klubu/ z ubiegłego sezonu zespół gra "padaczkę". Co mecz to w plecy. Miała być walka o najwyższe cele a jest walka o utrzymanie w lidze. Skład zawodniczy kompletnie nie dobrany. Gdy patrzy się na zdobycze bramkowe to oczom nie wierzę, że ci co powinni zdobywać bramki nie widnieją w statystykach np z pozycji obrotowych, skrzydłowi Czy w tym zespole nie ma rozgrywających, którzy umiejętnie poprowadzili grę????
    7 1
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!(2014-10-26)
  • W ubiegłych sezonach były miejsca 5-6 ale chociaż grali swoi ludzie grający bardziej z pasji za grosze, teraz bedzie 7-8 miejsce i grają ZARABIACZE! DLA KTÓRYCH TEN KLUB NIC NIE ZNACZY!!!
    7 1
    HB88(2014-10-26)
  • Panie Trenerze nie potrafiliśmy dowieść wygranego meczu?! jak przez 3/4 meczu to Warmia kontrolowała wynik chyba był Pan po raz kolejny na innym meczu.
    5 1
    PrawieKibic(2014-10-26)
  • Co baliście się nakopać olsztyniakom. WSTYD.
    7 2
    (2014-10-26)
  • A moze tak dajmy im jeden sezon na zgranie i nie oczekujmy tego czym pidnieca sie MŁODY PREZES. Moze w nastepnym sezonie bedzie lepiej. Poki co. Nie jest zle. I tak Legionowo wygra tę grupę. I awansuje.
    1 4
    SympaTique(2014-10-26)
  • tak dajmy im jeszcze jeden sezon a bedzie tak samo sami zarabiacze a mial byc awans hahahhaahah smiech na sali
    5 0
  • Po wygranej zero komentarzy , po porażce kilkanascie... to obrazuje jacy ludzie tak na prawde mieszkaja w elblagu .. tylko zeruja na czyjejś porażce zeby sie napawac tym jacy to oni sa najmadrzejsi .. jedna sprawa do lesnych dziadkow z tego forum , nie chodzisz na mecze , nie dajesz ani zlotowki na ten klub ani nie widzisz pracy ciezkiej tych chlopakow na codzień to radze schowac sie pod pantofel w swoim malutkim cuchnacym zazdroscia mieszkanku i popatrzec na siebie. A no i oczywiscie zglosic swoja kandydature na prezesa klubu bo przecież Wojcik sie nie zna a i jego majatek to komus ukradl a nie sie sam dorobil ... płytcy ludzie !