Opuścili ostatnie miejsce (okręgówka)

Po zwycięstwie 5:1 nad Olimpią Kisielice piłkarze Syreny Młynary opuścili ostatnią pozycję w tabeli. Kolejnej porażki doznała natomiast Zatoka Braniewo. Po jednym punkcie wywalczyli piłkarze Wałszy Pieniężno i MGKS Tolkmicko.

Zaledwie minuta dzieliła piłkarzy Wałszy Pieniężno od wyjazdowego zwycięstwa z GKS Iława. Piątkowe spotkanie ułożyło się po myśli gości. Już w 2 min. bramkę dla Wałszy zdobył Dariusz Komorowski. W kolejnych minutach pierwszej odsłony gra się wyrównała, a oba zespoły miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Z upływem czasu dążący do wyrównania gospodarze rzucili wszystko na jedną szalę, przez co kilkakrotnie zrobiło się gorąco pod bramką Wałszy. Kiedy do zakończenia pojedynku pozostało zaledwie 60 sekund desperacki atak przyniósł piłkarzom z Iławy bramkę. Golkipera Wałszy pokonał Kwiatkowski doprowadzając do remisu 1:1.
     Pewne i przekonujące zwycięstwo odniosła broniąca się przed spadkiem Syrena Młynary, która na własnym boisku pokonała Olimpie Kisielice aż 5:1. Wszystko rozpoczęło się w 17. min. kiedy to gapiostwo obrońców wykorzystał Wiesław Korzeb i strzałem głową pokonał bramkarza z Kisielic. Trzy minuty później jeden z zawodników Olimpii zobaczył czerwoną kartkę i gościom przyszło grać w dziesiątkę. Mimo tego w 35 min. po składnej akcji Mądry doprowadził do remisu 1:1. Tuż przed przerwą znów szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Po jednym z prostopadłych zagrań Paweł Stenka uprzedził obrońców gości i posłał piłkę tuż obok interweniującego bramkarza z Kisielic.
     W drugiej połowie przewaga gospodarzy była już zdecydowana. W 61. min na 3:1 podwyższył Stenka, a w 75 min. po raz drugi na listę strzelców wpisał się Korzeb i Syrena prowadziła już 4:1. Wynik spotkania na 5:1 ustalił na siedem minut przed końcem Tomasz Czarnecki. Po tym zwycięstwie zespół Syreny opuścił ostatnie miejsce w tabeli.
     Nie wiedzie się natomiast piłkarzom MGKS Tolkmicko, którzy tym razem bezbramkowo zremisowali z niżej notowaną Drwęcą Samborowo. Dla podopiecznych trenera Adama Fedoruka był to dopiero czwarty punkt zdobyty w rundzie wiosennej. Mimo tego ekipa MGKS utrzymała wysoką czwartą lokatę w tabeli.
     Nadal fatalnie spisują się piłkarze Zatoki Braniewo. Tym razem zespół Pawła Karpowicza w pierwszym meczu przed własną publicznością przegrał z Czarnymi Rudzienice 2:4. Była to już trzecia porażka braniewian w rundzie wiosennej. Tak słabego początku chyba żaden z kibiców Zatoki się nie spodziewał. Zespół, który miał walczyć o awans, tym razem nie potrafił sobie poradzić z ligowym średniakiem. Wyrównana była jedynie pierwsza połowa pojedynku. Wprawdzie w 30 min. po strzale Habandta goście objęli prowadzenie, ale wystarczyło zaledwie dziesięć minut, by Zatoka po bramce Krzysztofa Sikorskiego doprowadziła do remisu 1:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza cześć tego pojedynku. Po zmianie stron zespołem zdecydowanie lepszym byli goście, którzy już pięć minut po wznowieniu gry po raz drugi wyszli na prowadzenie. Trzy minuty później Czarni prowadzili już 3:1, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Habandt. Gospodarze zaskoczeni takim obrotem sprawy zupełnie się pogubili. Wykorzystali to przyjezdni, którzy w 74 min. po golu Sobotko prowadzili już 4:1. Rozmiary porażki zmniejszył na trzy minuty przed końcem Jacek Ptak.

Komplet wyników 18. kolejki: Start Nidzica - Tęcza Miłomłyn 0:0, GKS Wikielec - Iskra Narzym 0:1 (0:0), Syrena Młynary - Olimpia Kisielice 5:1 (2:1), Drwęca Samborowo - MGKS Tolkmicko 0:0, Olimpia Olsztynek - Warmiak Łukta 2:0 (0:0), Grunwald Frygnowo - Zamek Kurzętnik 0:3 (0:1), GKS Iława - Wałsza Pieniężno 1:1 (0:1), Zatoka Braniewo - Czarni Rudzienice 2:4 (1:1).