Orlik nie podfrunął (piłka ręczna)

W meczu wojewódzkiej ligi juniorek piłkarki ręczne Startu Elbląg pokonały w Reszlu drużynę Orlika 36:20.

W hali gimnazjum w Reszlu podopieczne elbląskiego trenera Dariusza Lotkowskiego nie miały problemu z wygraniem tego meczu. Gospodynie w 3 min. doprowadziły do remisu 1:1, ale przez kolejne 6 minut nie rzuciły żadnej bramki, tracąc trzy. Start dominował na boisku, a skutecznością rzutową wykazywała się Magdalena Borkowska, która w całym meczu zdobyła 9 bramek. Pierwszą połowę elblążanki zakończyły prowadzeniem 18:10.
     W 39 min. spotkania nasze piłkarki prowadziły 25:14, a rozbiły tracące siły gospodynie w końcówce meczu. W 47 min. notowano wynik 28:17, a kolejne 13 minut jednostronnego, jak się okazało, pojedynku to osiem celnych trafień Startu przy dwóch bramkach Orlika. Ostateczny wynik to 36:20 dla elblążanek. Obok Borkowskiej skutecznością rzutową wyróżniły się Hanna Sądej - 7 i Agnieszka Tarczyluk - 6 bramek.