Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Orlik to ich drugi dom (Elblążanie z pasją, odc. 21)

 
Elbląg, Orlik to ich drugi dom (Elblążanie z pasją, odc. 21) Patryk Nieżurawski prowadzi zajęcia na Orliku w Żurawcu (fot. Witold Sadowski)
Rek

Na ten tytuł zapracowali ciężką pracą. Orlik to ich drugi dom, a krzewienie sportu wśród najmłodszych - pasja. Patryk Nieżurawski i Krzysztof Wojterski otrzymali tytuł Animatora Roku 2014.

O tytuł ubiegało się aż cztery tysiące animatorów Orlików z całej Polski. Ostatecznie Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało go 22 osobom. Wśród nich znalazł się Patryk Nieżurawski, animator sportu w gminie Markusy, a dokładnie trener piłki nożnej na Orliku w Żurawcu.
     - Na ten tytuł zapracowałem ciężką pracą – mówi Patryk Nieżurawski. - Pozyskiwałem pieniądze z projektów. Stworzyłem projekt „Wokół nas”, za który zdobyliśmy dwa tysiące złotych na sprzęt sportowy. Zorganizowałem Europejski Tydzień Sportu w ramach ogólnopolskiego programu, za który zajęliśmy dwunaste miejsce w kategorii miejscowości do pięciu tysięcy mieszkańców. Wygraliśmy wtedy trzy tysiące złotych na sprzęt sportowy.
     Trzy miesiące temu trener założył wraz z rodzicami dzieci uczęszczających na Orlika klub sportowy Polonia Markusy. Krótko po tym jedna z trenujących w klubie dziewczynek dostała powołanie do kadry wojewódzkiej. - Dzieci jest mnóstwo, chętnie tutaj przychodzą, potencjał jest niesamowity – mówi trener. - Bardzo dużo się tutaj pozmieniało, wybudowano halę sportową w Zwierznie, gdzie ćwiczymy w okresie zimowym. Wszystko zmieniło się o 180 stopni, bo wcześniej sport tutaj nie istniał.
     Oprócz tytułu Animatora Roku Patryk Nieżurawski otrzymał voucher na tysiąc złotych, który przeznaczył na zakup sprzętu na potrzeby Orlika w Żurawcu.
     Tytuł Animatora Roku zdobył także nauczyciel wuefu w Szkole Podstawowej nr 14 i animator zatorskiego Orlika Krzysztof Wojterski. To już drugi taki tytuł nauczyciela. Pierwszy zdobył rok temu.

  Krzysztof Wojterski opiekuje się Orlikiem przy SP 14 na elbląskim Zatorzu (fot. Telewizja Elbląska) Krzysztof Wojterski opiekuje się Orlikiem przy SP 14 na elbląskim Zatorzu (fot. Telewizja Elbląska)


– Staram się regularnie organizować imprezy sportowe na naszym Orliku, które są zadedykowane dzieciakom i mieszkańcom Zatorza – mówi Krzysztof Wojterski. - W tym roku organizowaliśmy wielki turniej piłki nożnej. Regularnie odbywa się także zatorska majówka, w której biorą udział także rodzice uczniów. Na uzyskany tytuł Animatora Roku składał się cały rok ciężkiej pracy. Złożyło się na niego organizowanie turniejów, podejście animatorów do tego, co robią na Orliku. Mówi się, że na Zatorzu jest dużo patologii, bo rzeczywiście na Orlika przychodzą mieszkańcy zatorskich baraków, ale ja na tę „patologię” zawsze mogę liczyć i zawsze wypowiadam się o niej z uśmiechem – dodaje. - Ci młodzi ludzie utożsamiają się z tym miejscem, często pytają, w czym mogą pomóc, są zaangażowani. Są zawsze, gdy o coś ich poproszę. A w zasadzie nic z tego nie mają.

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka GODŁO
Polar z haftem
Czapka z nadrukiem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki