Piątek 24-11-2017, imieniny Jana, Flory

512 918 555

Otwarcie nowego odcinka trasy tramwajowej. Otwarcie nowego odcinka trasy tramwajowej.

Orzeł pokonał Atom Trefl II Sopot (siatkówka)

Elbląg, Orzeł pokonał Atom Trefl II Sopot (siatkówka) fot. Anna Dembińska

Siatkarki II-ligowego Orła Elbląg pokonały wczoraj (5 października) młode siatkarki Atomu Trefl II Sopot 3:1, rehabilitując się tym samym za niespodziewaną porażkę w pierwszej kolejce w Rumi. Zobacz zdjęcia z meczu.

Elblążanki miały już okazję zmierzyć się z zawodniczkami Trefla w okresie przygotowawczym. Rozegrały wtedy mecz kontrolny i wygrały 3:1. Trener wskazywał przed wczorajszym meczem, że może być to ciężki pojedynek, bo sopocką drużynę tworzą młode, szybkie zawodniczki, o niezłych warunkach fizycznych. Dodatkowo część z nich ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski juniorek i kadetek, zdobyty w tym roku. Orzeł okazał się jednak drużyną lepszą. Większe doświadczenie zaowocowało i elblążanki wygrały 3:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęły elblążanki, które dzięki swojej niezłej grze zdołały zbudować kilkupunktową przewagę (10:7; 19:14). Później gra gospodyń się posypała, wdarła się dekoncentracja i rywal zdołał doprowadzić do wyrównania 24:24. Orzeł zdołał jednak się podnieść i wygrał pierwszą partię 28:26.
     Początek drugiego seta to zdecydowana dominacja gospodyń. Gdy na zagrywce pojawiła się Moniki Jabłońskiej elblążanki zdobyły aż dziewięć punktów pod rząd. Podopieczne Andrzeja Jewniewicza grały dobrze we wszystkich elementach, w ataku, kontrataku, a także blokiem. Dobra postawa Orła dała im aż jedenastopunktową przewagę (17:6). Przyjezdne zdołały odrobić część strat, jednak przewaga gospodyń była na tyle duża, że bez problemów wygrały one drugą partię 25:15.
     Trzeci set rozpoczął się od walki punkt za punkt. Gdy na zagrywce pojawiła się Katarzyna Szostak, udało się w końcu gospodyniom odskoczyć na kilka punktów (7:4). Kolejne akcje również należały do elblążanek, które zmuszały zawodniczki Trefla do popełniania błędów (11:6). W dalszej części gry role się odwróciły. Gospodynie miały problemy z odbiorem zagrywki i częściej nacinały się na blok rywalek. Przyjezdne szybko doprowadziły do wyrównania po 12 i po kolejnej serii zdobytych punktów objęły prowadzenie 22:15. Końcówka seta to gra punkt za punkt. Wynik końcowy to 25:18 dla Sopotu.
     Podbudowane zwycięstwem w trzeciej partii przyjezdne, kolejny set rozpoczęły od prowadzenia 7:4. Elblążanki w tym czasie zostały ukarane czerwoną kartką, za dyskusję z sędzią, który odgwizdał im podwójne odbicie. Gospodynie jednak się nie poddały, zagrały skutecznie w ataku, mądrze zagrała rozgrywająca Sylwia Korczak, która najpierw kiwnęła w 9. metr boiska, a chwile później dwukrotnie zachowała się sprytnie na siatce. Zawodniczki Orła kończyły większość ataków i objęły prowadzenie 12:8. W dalszej części spotkania gospodynie popełniły kilka błędów, przez co rywalki zdołały doprowadzić do remisu 15:15. Końcówka seta należała jednak do elblążanek, które były skuteczniejsze zarówno w ataku, jak i w bloku, dzięki czemu wygrały 25:21 i całe spotkanie 3:1.

Powiedzieli po spotkaniu:

Andrzej Jewniewicz (trener Orła) - Jestem zadowolony, że moje zawodniczki się podniosły, po porażce w Rumi. Dziś również był niebezpieczny moment w trzecim secie, gdzie Monika Tchórzewska zdenerwowała się na sędziego. Nieważne czy miała rację, czy nie miała, to nie powinna reagować w taki sposób. Rywalki uciekły na trzy punkty i było ciężko. Dziewczyny wzięły się jednak w garść, zagrały dobrze blokiem, natomiast bardzo źle taktycznie zagrywką. Nadal nie kończymy piłek z lewego skrzydła, dlatego że zawodniczki ciągle wierzą w siłę ataku, a nie tędy droga. Trzy punkty zostają u nas i to jest najważniejsze.
     Grzegorz Wróbel (trener Trefla) - Zabrakło nam doświadczenia i zimnej głowy. Mogliśmy skończyć więcej piłek, jednak wiele wpadło w siatkę, w blok, lub wuszło na aut. Na początku przegrywaliśmy długie wymiany, a potem zaczęliśmy je wygrywać i to cieszy. Orzeł jest od nas bardziej doświadczony, bo gra już kilka lat w II lidze, natomiast dla moich zawodniczek jest to nowa przygoda.

E'Leclerc Orzeł Elbląg – Atom Trefl II Sopot 3:1 (28:26; 25:15; 18:25; 25:21)

Orzeł: Korczak, Cupisz, Szostak, Białczak, Goździewicz, Frąszczak, Tchórzewska (l) oraz Jabłońska, Wąsik, Korzeniewska, Waszak, Bąk.
     Trefl: Grzmocińska, Nowak (l), Piotrowska, Kaczyńska, Mras, Tucholska, Majkowska oraz Krasula, Kulawy, Urbanowicz.

12 października elblążanki zagrają na wyjeździe przeciwko drużynie Chemik II Police i najprawdopodobniej dzień później z SMS Police.

• Dostałyśmy Od Sponsora Leclerki wiec to nas Zmotywowało.
    2 0
    Radosna(2013-10-06)
  • wow
    0 0
    ad_as(2013-10-06)
  • Mam wrazenie ze Pan trener oglada inny mecz i nigdy nie widzi winny w swoim prowadzeniu druzyny. Jak mozna mowic ze atak z lewej strony lezal jak w trudnych momentach gry tylko tamte skrzydlo konczylo. 4 set Pan trener w kon owce sciaga najlepiej atakujaca osobe przy rownowadze, wprowadzajac nierozgrzana zawodniczke. Kolejny przyklad przy duzej przewadze w drugim secie nie dokonuje zadnych zmian w celu rozgrzania i ogrania innych dziewczyn.
    2 0
    oks(2013-10-06)
  • oks Mam wrażenie, że oglądałem inny mecz niż Ty!Jak zawodniczka nie kończy kilku piłek to trzeba dokonać zmiany i dać Jej odpocząć!Zgadzam się z trenerem na temat ataku z lewego skrzydła!Dziewczyny za często atakują w blok. Dziwna sprawa bo w drugim secie przy dużym prowadzeniu Orła trener dokonał 2 zmian. Także faktem jest, że Ty byłeś na innym meczu!Ogarnij się trochę bo piszesz totalne głupoty!Jakoś w wypowiedzi trenera nie przeczytałem, że atak z lewego leżał tylko, że zespół nie kończy piłek bo zawodniczki zbyt siłowo chcą atakować!Polecam czytanie ze zrozumieniem. Brawo dziewczyny!Oby tak dalej!Niestety był też minus tego meczu w postaci kilku niesportowo dopingujących młodzieńców! Wierny kibic
    0 2
    (2013-10-06)
  • Do Wiernego Kibica. Nie pasuje nie przychodz na mecz koniec kropka. Nastepnym razem tez bedziemy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    3 0
    Niesportowodopingujacamłodzi(2013-10-06)
  • trzeba bylo im zabrac krzeselka, bo trybun przeciez nie ma hahhahahhahhaa
    0 0
    bylem(2013-10-07)
  • Do "ndm". Mnie chodzi tylko o to żebyście kulturalnie dopingowali nasze zawodniczki i nie ubliżali przeciwniczkom!Chyba sobie nie zdajecie sprawy z tego, że następnym razem inny sędzia może nie poprosić spikera o apel do Was tylko zostaniecie usunięci z hali a klub Orzeł będzie miał karę finansową!Ja do Was nic nie mam ale na tych meczach, na których byłem zawsze doping był kulturalny!Tylko tyle! Wierny kibic