512 918 555

Samozapłon czy brak wyobraźni? Samozapłon czy brak wyobraźni?

Orzeł ponownie lepszy od Polic (siatkówka)

Elbląg, Orzeł ponownie lepszy od Polic (siatkówka) fot. Anna Dembińska

Siatkarki Orła rozpoczęły rundę rewanżową od wygranej w Policach z miejscową Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Podopieczne Andrzeja Jewniewicza i Wojciecha Samulewskiego pokonały gospodynie 3:0.

Elblążanki jechały do Polic z postanowieniem rozpoczęcia rundy rewanżowej tak dobrze, jak zakończyły pierwszą. Siatkarki Orła są jedyną niepokonaną drużyną w II-ligowych rozgrywkach i w kolejnych meczach chcą taką pozostać. U siebie nasza drużyna straciła jednego seta w starciu z Policami, natomiast dziś wygrały wszystkie sety, chociaż ostatni na przewagi.

Początek każdego seta był do siebie bardzo podobny. Na prowadzenie wychodziły gospodynie, by w końcu nasze zawodniczki dochodziły rywalki, doprowadzały do wyrównania i w końcówce odskakiwały. Pierwszy seta zakończył się wygrana 25:22, natomiast w drugim nasze siatkarki zwyciężyły 25:20. Nieco odmienny przebieg miała trzecia partia, kiedy to elblążanki prowadziły 23:19, straciły kilka punktów z rzędu i gospodynie były bliskie przedłużenia losów rywalizacji. Końcówka należała jednak do zawodniczek Orła, które pokonały policzanki 28:26 i wygrały całe potkanie 3:0.

Andrzej Jewniewicz - Mecz był ciężki, głównie przez podróż, bo jechaliśmy siedem godzin. Przyjechaliśmy godzinę przed meczem i zaraz rozpoczęliśmy rozgrzewkę. Widać było, że Police są zmobilizowane, by zrewanżować nam się za porażkę w Elblągu. Było kilka ciekawych akcji. Elementem, który zadecydował o naszej przewadze była dobra gra zagrywką. Wykorzystaliśmy luki w przyjęciu przeciwnika. Kilka razy zablokowaliśmy ich najwyższą zawodniczkę. Momentami dobrze graliśmy w obronie. Cieszę się, że kontynuujemy dobrą passę i że wygraliśmy wyżej niż u siebie.

SMS Police - Orzeł Elbląg 0:3 (22:25, 20:25, 26:28)
     Orzeł
: Wołodko, Frąszczak, Szostak, Waszak, Wąsik, Tchórzewska, Kowalczyk (l), Szczygłowska, Wójcicka, Giecewicz, Markowicz, Kaczmarczyk.

Za tydzień nasza drużyna miała rozegrać mecz z Malborkiem, jednak na prośbę rywala został przełożony na styczeń. 19 grudnia do Elbląga przyjedzie APS Rumia