Oskar Ryk strzela dla Arki Gdynia

Elbląg, Oskar Ryk jest wypożyczony do Olimpii z gdyńskiej Arki
Oskar Ryk jest wypożyczony do Olimpii z gdyńskiej Arki (fot. Michał Skronoszewski, arch. portEl.pl)

Oskar Ryk strzelił bramkę w sparingowym meczu czwartoligowych rezerw Arki Gdynia z Bałtykiem Gdynia. W meczach kontrolnych rezerw ekstraklasowca wystąpił też Michał Bednarski. Obaj piłkarze w tym sezonie są wypożyczeni do Olimpii Elbląg.

Oskar Ryk i Michał Bednarski zostali na ten sezon wypożyczeni z Arki Gdynia do Olimpii Elbląg. Żółto-biało-niebiescy zakończyli już rozgrywki ligowe, ale nie oznacza to, że dwóch arkowców dostało wolne.

Wczoraj (11 grudnia) obaj zagrali w sparingowym meczu czwartoligowych rezerw Arki z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia. Wygrały rezerwy 5:2, a jedną z bramek (na 2:1) strzelił Oskar Ryk. Pomocnik wpisał się na listę strzelców w 63 minucie, a chwilę później został zmieniony. Michał Bednarski rozegrał cały mecz.

- Badaliśmy przygotowanie piłkarzy, którzy są wypożyczeni do innych klubów. Weryfikowaliśmy, czy są oni już gotowi do gry w pierwszym zespole, czy ich wypożyczenia do niższych liga zostaną kontynuowane – powiedział Robert Wilczyński, trener Arki II Gdynia dla strony internetowej swojego klubu.

W ubiegłym tygodniu (5 grudnia) Oskar Ryk i Bartosz Nowicki również grali w sparingu Arki II z gdyńskim Bałtykiem. Wówczas arkowcy wygrali 3:2, a piłkarze Olimpii zostali zmienieni w drugiej połowie.

Czy to oznacza pierwsze ruchy kadrowe w zespole Adama Noconia?

- To jest normalne, że zawodnicy, którzy są wypożyczeni z innych klubów, w okresie między rundami wracają do swoich macierzystych klubów. Ich trenerzy chcą zobaczyć jak rozwinęli się podczas pobytu w Olimpii – powiedział Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg.

Michał Bednarski w pierwszym zespole Olimpii wystąpił w czterech spotkaniach (trzy w lidze i jeden w Pucharze Polski) zbierając łącznie 37 minut. Występował też w czwartoligowych rezerwach żółto-biało-niebieskich (5 meczów) gdzie raz wpisał się na listę strzelców.

Oskar Ryk w pierwszej drużynie grał 662 minuty w 14 spotkaniach (12 meczów ligowych i 2 w Pucharze Polski). Swój debiut w żółto-biało-niebieskich barwach okrasił jedną bramką. Drugie trafienie zaliczył w czwartoligowych rezerwach. Trzeba też zwrócić uwagę na cztery asysty pomocnika w żółto-biało-niebieskich barwach.

Piłkarze Olimpii Elbląg wrócą do treningów 7 stycznia. Obaj piłkarze są wypożyczeni do Olimpii do 30 czerwca 2020 r. Czy okres wypożyczenia zostanie skrócony, okaże się w styczniu.