Ostatecznie na ósmym (piłka ręczna)

Na zakończenie rozgrywek I ligi w sezonie 2004/2005 piłkarze ręczni Techtrasu Daradu przegrali na wyjeździe z Gwardią Opole 24:29 (14:12). Tym samym elblążanie zakończyli rozgrywki na ósmym miejscu.

Na ostatni mecz w tym sezonie piłkarze ręczni Techtransu Daradu wybrali się do Opola. Dla elblążan było to spotkanie o siódme miejsce w tabeli. Początek meczu to jednak lekka przewaga gospodarzy, którzy po siedmiu minutach prowadzili 3:0. Podopieczni trenera Ludwika Fonferka szybko jednak zniwelowali straty. Techtrans potrzebował zaledwie pięciu minut, by po dwóch trafieniach Mariusz Babickiego oraz po jednym Mariusza Balawajdera i Roberta Laskowskiego doprowadzić do remisu 4:4. Zacięta i wyrównana walka trwała do 15 minuty, a na tablicy jeszcze kilkakrotnie widniał wynik remisowy. Później jednak lepszą skutecznością popisali się elblążanie, którzy zdołali odskoczyć rywalom na dwie bramki. Bardzo dobrze w tym czasie gry spisywał się nasz bramkarz Marek Wróbel, który udanymi interwencjami powstrzymywał ataki gospodarzy. Techtrans mimo naporu rywala zdołał do przerwy utrzymać przewagę dwóch bramek i pierwsza odsłona pojedynku zakończyła się wynikiem 14:12 dla elblążan.
     Jeszcze przez pierwsze minuty drugiej odsłony zespół trenera Fonferka zdołał utrzymać prowadzenie. Później jednak skuteczna gra gospodarzy sprawiła, że ponownie na tablicy widniał wynik remisowy. Wyrównana gra "bramka za bramkę" toczyła się do 45 minuty, kiedy to notowaliśmy wynik 21:21. Później przewaga należała już do Gwardii, która w ciągu kilku minut zdołała odskoczyć rywalom na 3-4 bramki. Nasi szczypiorniści w tym okresie grali bardzo nieskutecznie. W 56 min. przy stanie 27:23 Łukasz Masiak nie wykorzystał rzutu karnego i stało się jasne, że tego spotkania elblążanie nie zdołają już wygrać. Mecz zakończył się zwycięstwem Gwardii 29:24.

Gwardia Opole - Techtrans Darad Elblag 29:24 (12:14)
     Techtrans Darad: Wróbel, Z. Korzeniowski - Marzec 4, Laskowski 3, Borsukowicz 5, Balawejder 1, Dąbrowski 4, Babicki 7, F. Korzeniowski, Stypułkowski, Masiak, Januszewski, Kancelarczyk, Sadowski.

Komplet wyników 22 kolejki: KPR Wolsztyniak Wolsztyn - KKKF Zukowo 39:19, SMS Gdansk - Sparta Oborniki 27:38, Sokół Kościerzyna- Traveland-Spolem Olsztyn 29:21, Grunwald Poznań - Gwardia Koszalin 34:21, AZS UZ Stelmet Zielona Góra - Tęcza Kościan 33:34, Gwardia Opole - Techtrans Darad Elbląg 29:24.