Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oświadczenie Tomasza Arteniuka (piłka nożna)

 
Elbląg, Oświadczenie Tomasza Arteniuka (piłka nożna) Tomasz Arteniuk - były trener Olimpii Elbląg (fot. AD)
Rek

Tomasz Arteniuk, były trener „Olimpii” Elbląg zwolniony w trakcie sezonu 2010/2011, przysłał do nas swoje oświadczenie i kopie dokumentów, zawierających stanowisko Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie jego sporu z „Olimpią”. Z dokumentów tych wynika, że „Olimpia” rozwiązała kontrakt z trenerem Arteniukiem niezgodnie z prawem, bo nie uzyskała na to zgody Wydziału Szkolenia PZPN. Sprawa roszczeń finansowych pozostaje nadal otwarta.

Oto oświadczenie Tomasza Arteniuka:
„W dniu 6 czerwca 2011 roku Wydział Szkolenia PZPN podjął uchwałę o wyrażeniu zgody na rozwiązanie przeze mnie kontraktu trenerskiego z KS „Olimpia” Elbląg z winy klubu w trybie natychmiastowym, wobec uniemożliwienia mi wypełniania obowiązków określonych w umowie z dnia 1 lipca 2010 roku.
     Potwierdzone zostało, że rozwiązanie ze mną umowy przez Zarząd KS Olimpia Elbląg w dniu 4 kwietnia 2011 roku było bezskuteczne, bezprawne i niezgodne z postanowieniami Uchwały nr III/25 z dnia 8 czerwca 2000 roku Zarządu PZPN. Wskazać należy, że Wydział Szkolenia PZPN nie stwierdził żadnego, podkreślam żadnego, ciężkiego naruszenia przeze mnie przepisów PZPN, co sugerował Zarząd KS Olimpia Elbląg. Wykazano natomiast, iż w wyniku próby jednostronnego rozwiązania ze mną kontraktu władze klubu dopuściły się złamania przepisów wewnątrzzwiązkowych.
     Żywię nadzieję, że powyższa uchwała Wydziału Szkolenia PZPN w mojej sprawie przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa i komfortu pracy wśród trenerów niższych klas rozgrywkowych oraz w sposób istotny wpłynie na kształtowanie w praktyce stosunków na linii trener – klub i pozwoli na ugruntowanie roli organów PZPN w tego typu przypadkach.
     Wszystkim sympatykom, kibicom, zawodnikom, trenerom i działaczom KS „Olimpia” Elbląg życzę samych sukcesów w nowym, pierwszoligowym sezonie.
     z poważaniem trener Tomasz Arteniuk”
     
     W pismach PZPN czytamy m.in.:
„Po przeanalizowaniu okoliczności niniejszej sprawy Wydział Szkolenia PZPN pragnie stwierdzić, iż ocena zarzutów formułowanych wzajemnie przez strony ma drugorzędne znaczenie.” [...] Najistotniejsze w tej sprawie jest „nieuzyskanie przez Klub Sportowy „Olimpia” Elbląga zgody Wydziału Szkolenia PZPN na rozwiązanie kontraktu trenerskiego z trenerem Tomaszem Arteniukiem z winy trenera w trybie natychmiastowym”.
     Sprawa roszczeń finansowych pozostaje otwarta. PZPN pisze: „Kwestie roszczeń finansowych istniejące w relacjach między KS „Olimpia” Elbląg a trenerem Tomaszem Arteniukiem pozostają poza kompetencją Wydziału Szkolenia PZPN i mogą być przedmiotem postępowania przed właściwymi organami jurysdykcyjnymi związku”.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski