Pełna rehabilitacja (piłka ręczna)

W trzeciej kolejce ekstraklasy kobiet piłkarki ręczne EB Startu Elbląg wysoko pokonały ostatni w tabeli Łącznościowiec Szczecin 22:12 (12:3). Tym zwycięstwem elblążanki w pełni zrehabilitowały się za ostatnią porażkę ze Zgodą Ruda Śląska.

Początek dzisiejszej konfrontacji był bardzo nerwowy. Zawodniczki obu zespołów gubiły piłkę albo też miały problemy z trafieniem w bramkę. Dopiero w 4. min strzelecką niemoc w zespole gospodyń przełamała Olga Radkiewicz dając elblążankom prowadzenie. Chwilę później po trafieniach Kingi Polenz i Katarzyny Szklarczuk gospodynie wygrywały już 3:0. Przyjezdne w pierwszych dziesięciu minutach tylko raz pokonały bramkarkę Startu, a było to w siódmej minucie, natomiast drugą bramkę Łącznościowiec zdobył dopiero w 16 min gry. Od tego momentu przewaga Startu wzrastała sukcesywnie. Mało skuteczne i co najważniejsze niedoświadczone piłkarki Łącznościowca nie potrafiły znaleźć sposobu na dobrą grę obronną gospodyń. W 24. min po rzucie karnym wykonywanym przez Szklarczuk elblążanki prowadziły już 9:2. Do końca pierwszej połowy piłkarki Startu jeszcze trzy razy celnie trafiły w bramkę szczecinianek i na przerwę schodziły z przewagą dziewięciu bramek. Po pierwszych trzydziestu minutach zapowiadał się pogrom zespołu Łącznościowca.
     Druga część meczu nie przyniosła już aż tak dużej przewagi. Elblążanki zaczęły grać zbyt nonszalancko, często zapominając o grze zespołowej, a skupiając się bardziej na akcjach indywidualnych. Między innymi rozgrywająca Elżbieta Olszewska między 34 a 38. min. gry oddała pięć rzutów niecelnych zamiast odegrać piłkę do lepiej ustawionych koleżanek. Taka postawa naszych szczypiornistek szybko zemściła się i zamiast bardzo wysokiego prowadzenia w 46. min zrobiło się już 17:9 dla gospodyń. Końcówka meczu była bardzo brzydka, nie brakowało brutalnych starć z obu stron i sędzia główny co chwilę musiał odsyłać na ławkę kar zawodniczki obu zespołów. Ostatecznie mecz zakończył się dziesięciobramkowym zwycięstwem Startu, choć z taką grą jak w pierwszej połowie wynik powinien być bardziej okazały. Cieszą kolejne dwa punkty na koncie EB, jednak by myśleć o zwycięstwach w kolejnych meczach, trzeba niektóre zawodniczki przestawić na bardziej zespołowa grę, która przynosi znacznie więcej korzyści.

EB Start Elbląg - Łącznościowiec Szczecin 22:12 (12:3)

EB Start: Charłamowa, Zwiewka - Szklarczuk 6, Lipska 3, Stelina, Pełka-Fedak 2, Pałgan 2, Kańduła 1, Polenz 1, Korowacka, Olszewska 3, Radkiewicz 1, Oleniacz 3.

Komplet wyników 3. kolejki: Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Sośnica Gliwice 29:34 (16:15), Vitaral Jelfa Jelenia Góra - TPR Chorzów 26:21 (12:12), Montex Lublin - Kolporter Kielce 38:27 (18:15), EB Start Elbląg - Łącznościowiec Szczecin 22:12 (12:3), Zagłębie Lubin - Zgoda Ruda Śląska 23:22 (13:12), Pogoń 1922 Żory - Nata AZS AWF Gdańsk 10:29 (6:15).