Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pętla Żuławska bliżej Elbląga

Oficjalny akces o przystąpieniu do projektu „Pętla Żuławska - Międzynarodowa Droga Wodna E-70” zgłosiła gmina miasta Elbląg. W ramach tego projektu w rejonie delty Wisły i Zalewu Wiślanego powstaną nabrzeże, pomosty i mariny. Pieniądze na inwestycje realizowane w latach 2007-2013 będą pochodziły z funduszy unijnych.

Liderem projektu realizowanego przez 31 partnerów jest Samorząd Województwa Pomorskiego. Z Warmii i Mazur uczestniczą miasta i gminy Braniewo, Elbląg, Tolkmicko i Frombork. A to oznacza dużą szansę na turystyczne ożywienie Zalewu Wiślanego i to nie tylko sezonie letnim. Braniewo przystąpiło do projektu z zadaniem budowy przystani jachtowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Nowej Pasłęce.
     Elbląski projekt zakłada kompleksową modernizację infrastruktury technicznej żeglarskiej bazy turystycznej Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Bryza” przy ul. Portowej 2 oraz Jachtklubu „Elbląg” przy ul. Radomskiej. Koszt wymienionych zadań, oszacowany na 11,7 mln zł, w 70 procentach pokryje dotacja z Unii Europejskiej.
     Turystycznemu ożywieniu rejonu Zalewu Wiślanego dobrze służą także inne inicjatywy. Trwa odbudowa mariny w Nadbrzeżu podjęta przez elbląski Jachtklub. Powstanie tu 60 miejsc dla jachtów z Polski, Litwy, Łotwy i Rosji. Inwestycja będzie kosztowała ok. 100 tys. euro, a 70 proc. tej kwoty pokryje Unia Europejska. Otwarcie nowej mariny w Nadbrzeżu planowane jest na wiosnę przyszłego roku.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata