Pewna wygrana Techtransu (piłka ręczna)

W rozegranym dziś zaległym meczu 7. kolejki piłkarze ręczni Techtransu Darad Elbląg pokonali we własnej hali najgroźniejszego rywala w walce o awans Hetmana Gniew 31:27 (15:12). Po tym meczu podopieczni trenera Ludwika Fonferka prowadzą w tabeli z przewagą czterech punktów.

Mecz na saczycie między prowadzącym w tabeli Techtransem Darad i drugim Hetmanem Gniew ściągnął do elbląskiej hali MOS nadzwyczaj dużą liczbę widzów. Ci, co przybyli na ten pojedynek, na pewno się nie zawiedli. Oba zespoły stworzyły bardzo dobre widowisko, które mogło się podobać nawet najbardziej wybrednym kibicom.
     W pierwszym minutach meczu obu zespołom udzieliły się nerwy, co miało spore przełożenie na przebieg gry. Przez sześć minut żadna z ekip nie zdołała zdobyć bramki, popełniając przy tym sporo błędów. Jedynie nasz bramkarz Robert Szczepanik stanął na wysokości zadania broniąc z rzędu trzy sytuacje sam na sam.
     Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Marcin Lenarczyk i Techtrans objął prowadzenie. Goście odpowiedzieli dopiero dwie minuty później, ale nadal utrzymywało się prowadzenie gospodarzy 2:1. Taka sytuacja miała miejsce praktycznie przez pierwsze dwadzieścia minut meczu. Przez cały ten czas gospodarze najpierw odskakiwali rywalom na dwie, trzy bramki, by za moment znów prowadzić tylko jednym oczkiem. Dopiero w 20 min. po celnym rzucie Roberta Karnowskiego mieliśmy pierwszy remis w tym spotkaniu. Rozpędzony zespól gości nie dawał jednak za wygraną i zaledwie dwie minuty później po bramce, grającego jeszcze w tamtym sezonie w barwach Techtransu, Mariusza Balawajdera wyszli na prowadzenie 9:8. Wówczas to w elbląskiej bramce nastąpiła zmiana. Szczepanika zastąpił Zenon Korzeniowski i w zespół gospodarzy jakby wstąpił nowy duch. Dobre interwencje naszego bramkarza oraz szybko i skutecznie wyprowadzane kontrataki sprawiły, że w 24 min. mieliśmy czwarty i zarazem ostatni remis w tym meczu 11:11. Kolejne minuty to już przewaga Techtransu, który na przerwę schodził z zapasem trzech bramek.
     W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, choć lekką przewagę osiągnęli gospodarze. Ich akcje częściej aniżeli przyjezdnych przynosiły bramki, przez co przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę. Po kolejnym celnym trafieniu najlepszego w naszym zespole Mariusza Babickiego w 37 min. Techtrans prowadził już 20:14. W międzyczasie ponownie z dobrej strony pokazał się Szczepanik, który obronił rzut karny wykonywany przez Karnowskiego. Dość wysoka przewaga elblążan utrzymywała się do 50 min. Wówczas to trener gości poprosił o czas, po czym zarządził w swoim zespole indywidualne krycie. Te zabiegi jednak na niewiele się zdały. Hetman wprawdzie zmniejszył przewagę, ale nie zdołał doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy, którzy z czternastoma punktami przewodzą w rozgrywkach II ligi.

Techtrans Darad Elbląg - Hetman Gniew 31:27 (15:12)

Techtrans: Szczepanik, Korzeniowski - Minkiewicz 2, Roszkowski 4, Laskowski 1, Stypułkowski 1, Rydel, Januszewski 5, Długosz 2, Lenarczyk 5, Dąbrowski 2, Babicki 8, Grabowski 1.
     Hetman: Justa, Truszczyński, Rygielski - Karnowski 5, Graczyk 3, Gogola 2, Balawajder 9, Kaczyński 2, Raciborski, Kościelny 4, Czarnecki 1, Zaworski, Bujnowski 1.

Komplet wyników 7. kolejki: Truso Elbląg - AZS Politechnika Gdańsk 26:21, Techtrans Darad Elbląg - Hetman Gniew 31:27, Legia Chełmża - SMS II Gdańsk 29:33, MKS Brodnica - KS Żukowo 32:35, Kasztelan Sierpc - Cuiavia Inowrocław 32:19, Sokół Kościerzyna - Cartusia Kartuzy 40:18. Pauzował: BKPR Bydgoszcz.

• Spodobało mi się zachowanie kibicujących chłopaków podczas meczu. Ciekawe tylko, czy w ten sposób młodzi szczypiorniści Truso chcą sie dostać do drużyny Techtransu.
    0
    0
    Loża VIII'76(2003-11-06)
  • Swietny mecz, najlepszy jaki ogladalem w Elblagu od dluzszego czasu. Na wysokim poziomie tylko martwi mnie nieporadnosc elblaskich zawodnikow przy grze "kazdy swego". Pozdrawiam wszystkich kibicow.
  • :))) Brawa do Techtransu, moim skromnym zdaniem powinno byc nawet wyzsze zwyciestwo :)) troche pewnie brak koncentracji pod koniec......a co do naszego kibicowania to raczej nie bardzo chcemy sie dostac do Techtransu, przynajmniej nie teraz :D , zawsze bylismy kibicami Techtransu a i z Gniewem mamy swoje rachunki do wyrownania :)............Do boju Techtri!!! Oby tak do konca!!
    0
    0
    Nem_Truso85(2003-11-06)
  • Co do porachunków wspomnianych wyżej to trzeci bramkarz był zdecydowanie "niezadowolony", że nie wszedł na parkiet. Z trybum wygładało tak, jakby chciał pobić trenera i kilku kolegów z drużyny! Przecież wszyscy wiedzą, że jest słaby niesłychanie! Uśmiałem się po pachy :-)
    0
    0
    Rozbawiony do łez(2003-11-07)
  • Moim zdaniem mecz był na wysokim poziomie.Szybkie i ciekawe akcje.Bardzo dobra gra wszystkich zawodników bez wyjątku. Tylko co najmniej dziwne zachowanie bramkarza Kozika,który chyba miał sprzeczkę z trenerem. Dlaczego nie chciał wyjść do karnego? Może ktoś wie.
  • Bez jaj :) Sa inne sposobu na dostanie sie do druzyny, a nasz doping wynikal z naszego uznania dla gry "techtriego" no i oczywiscie z szacunku do zawodnikow. No i chcialem przy okazji wszystkim przypomniec ze mecze pilki recznej to nie jest przedstawienie teatralne, a hala sportowa to nie teatr(czyli mozna krzyczec, gwizdac i klaskac :P ), tak wiec prosze o wiekszy doping w kolejnych meczach. Pozdrawiaam
    0
    0
    Fryzjer(2003-11-07)
  • Mecz byl super. Co prawda stać nas na więcej ale dobre i to. Trochę chłopaki pogubili sie w końcówce meczu, ale najważniejszy jest wynik. Piter dlaczego nie strzelasz, przecież jesteś debeściak( może za mocno schudłeś i nie masz mocy). Małpka - co za klasa!!! Nie mogliśmy się Tobą nacieszyć - świetna gra. Chłopaki powodzenia w następnych meczach.
    0
    0
    Wielbicielka(2003-11-08)
  • Pierwszy opis.... buhahaha bez obrazy ale mam wieksze aspiracje niz grac w "Techtrim" Zgadzam sie z Nemem i Fryzjerem.... Mecz ogolnie dobry ale Kozik... Bez komentarza
    0
    0
    Najszybsha wkreta(2003-11-10)
  • kibice hetmana zostali sfrustrowani bo kibice elblaga grozili im ze dostana po twarzy (ze tak sie wyraze bo nie bede cytowal)jak nie zwina flag zero kibicowania a ochrona tego meczu nawet nie kiwnela palcem aby ich powstrzymac bo nawet ci sprawcy z ochroniarzami jak z kolegami. a wiec niech wasi kibice maja wiecej szacunku i z kultura przychodza na mecz a nie z najlepiej palkami. mysle ze nastepnny mecz bedzie lepszy i niech kibice jak i hetmana i elblaga ze soba po przyjacielsku wspul zawodnicza w kibicowaniu.