Piątka na mistrzostwa (boks)

W czwartej edycji bokserskiego Grand Prix Polski seniorów na ringu w Poznaniu walczyło ośmiu pięściarzy z elbląskich klubów Kontra i Tygrys. Pięcioro wywalczyło awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, których gospodarzem będzie w dniach 21-24 września Włocławek.

Na poznańskim ringu wystąpiło 129 zawodników z 38 klubów. Elblążanie walczyli ze zmiennym szczęściem. W wadze 64 kg Haik Gregorian (Kontra) przegrał w finale 21:28 z Michałem Żeromińskim (PKB Poznań), a Krzysztof Ciereszko (Tygrys) w półfinale został już w I rundzie poddany przez sekundanta mistrzowi Polski Mariuszowi Koperskiemu (PKB Poznań). W kategorii 75 kg znakomicie boksował Mariusz Kośmider, który w finale pokonał 20:12 Eryka Jadłowskiego (PKB Poznań). W wadze 81 kg Damian Kośmider (Tygrys) dotarł do półfinału, gdzie przegrał na punkty 15:28 z wicemistrzem Polski Mariuszem Welcem (PKB Poznań).
     W pojedynkach eliminacyjnych udział w turnieju zakończyli, trafiając na bardziej doświadczonych rywali: Andrzej Kulik, Paweł Grabowski i Krzysztof Bączek z Kontry oraz Paweł Gronkiewicz z Tygrysa.
     Po turnieju wyłoniona została bokserska elita na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Znaleźli się w niej elbląscy bokserzy: Andrzej Kulik i Krzysztof Bączek z Kontry oraz Paweł Gronkiewicz, Mariusz Kośmider i Damian Kośmider z Tygrysa.