Poniedziałek 23-04-2018, imieniny Wojciecha, Jerzego

512 918 555

Ostatnie ślady zimy? Ostatnie ślady zimy?

Piątka na Puchar Polski (judo)

W Gdyni rozegrano turniej eliminacji regionalnych do Pucharu Polski w judo juniorów młodszych. Pięcioro reprezentantów elbląskich klubów wywalczyło awans i 14 października wystartuje w finale pucharu w Rybniku.

Ponad 200 zawodniczek i zawodników z 20 klubów województw: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego stanęło na starcie tego turnieju. Byli w tym gronie judocy z elbląskich klubów MKS Truso i UKS Tomita.
     Awans do finału Pucharu Polski wywalczyła czwórka zawodników Truso (w nawiasie zajęte miejsca): Agata Olejniczak w wadze 44 kg (drugie), Aurelia Iwanow w wadze 52 kg (trzecie), Tomasz Gadaj w wadze 66 kg (piąte), Karol Białkowski w wadze 73 kg (pierwsze). Tę czwórkę uzupełnia judoka Tomity Lubomir Adamiak, który był trzeci w wadze 73 kg.