„Piątka” najlepsza w województwie (lekka atletyka)

Aż 13 medali zdobyli uczniowie Gimnazjum nr 5 na rozegranych w Olsztynie Mistrzostwach Województwa Młodzików w lekkiej atletyce. Medali mogło być jeszcze więcej. Wielu naszych młodych lekkoatletów uplasowało się na czwartym miejscu, mimo bicia przy okazji swoich rekordów życiowych.

Najlepiej z całej elbląskiej drużyny spisała Aleksandra Biskup, zdobywając tytuł Mistrzyni Województwa w pchnięciu kulą wynikiem 10,08 m i srebrny medal w konkursie skoku wzwyż, osiągając wysokość 160 cm. Chciałoby się powiedzieć - niedaleko pada jabłko od jabłoni, bo Ola jest córką naszej utytułowanej mistrzyni Marianny Biskup. Brązowe medale walczyły: Barbara Serocka w skoku wzwyż (155 cm) i Karolina Buchholc, która ambitnie zmierzała do mety w biegu na dystansie 1000 m, bijąc rekord życiowy wynikiem 3;12,61. Na wielkie wyróżnienie zasługuje nasza najmłodsza zawodniczka, która zajęła czwarte miejsce w biegu na 300 m, a jej rezultat - 44,94 jest sporą niespodzianką i świetną zapowiedzią kolejnych sezonów.
     Zespół chłopców skompletował jeszcze więcej medali. Multimedalistą mistrzostw województwa okazał się Paweł Kowalewicz, który w biegu na 100 m (11,73) i w biegu na 300 m ( 37,84) zdobył dwa srebrne medale. Ponadto wraz z kolegami: Łukaszem Wojtaszem, Maciejem Gołębiowskim i Patrykiem Barańskim wywalczył kolejny srebrny medal w sztafecie 4x 100 m z wynikiem 48,54 s.
     Także Mateusz Lewandowski w konkursie pchnięcia kulą 4-kilogramową (wynikiem 13,91 m) wywalczył srebrny medal. Dorobek srebrnych medali powiększyli biegacze: Fabian Słodownik na 1000 m - 2;50,00 i Kamil Zakrzewski na 2000 m - 6;17,57. Brązowe medale były udziałem Maćka Gołebiowskiego, który, bijąc rekord szkoły, przebiegł 300 m przez płotki w czasie 44,82 s, oraz Pawła Bernatowskiego w konkursie rzutu oszczepem (34,12 m).
     Wszyscy zawodnicy bardzo profesjonalnie potraktowali swoje starty, co przy okazji składania gratulacji podkreślił dyrektor Gimnazjum nr 5 i jednocześnie trener lekkiej atletyki Czesław Nagy.
     Grupą zdolnych elblążan opiekują się trenerzy: Marianna Biskup, Andrzej Trybiński, Janusz Krasowski i Jacek Licznerski.
     Start w Kortowie był dla uczniów Gimnazjum nr 5 bardzo ważny, ponieważ przed nimi jest Finał Krajowy Ligi Lekkoatletycznej (18 czerwca w Białymstoku). Trzymamy kciuki i przypominamy, że nadal trwa nabór utalentowanej sportowo młodzieży do Gimnazjum nr 5. Zatem, kto czuje sportowego ducha, powinien spróbować swoich sił w tak doborowym gronie.