Pięć medali (boks)

Pięć medali, w tym dwa złote zdobyli bokserzy z naszego regionu na XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Adam Kośmider z Tygrysa Elbląg, który w finale kategorii 63 kg pokonał Piotra Sienkiewicza z Nokautu Warszawa oraz Piotr Samełko z Mazura Ełk, który w kategorii 75 kg zwyciężył Radosława Ślęzaka z Kolpingu Brzesko.
     Finałową walkę w kategorii 80 kg przegrał natomiast Przemysław Wróblewski z Kontry Elbląg, który musiał uznać wyższość Kamila Goińskiego z Sokoła Słupca. Srebrny medal Przemysława Wróblewskiego i tak jest sukcesem.
     Brązowe medale Olimpiady wywalczyli z Maciej Piechota z Tygrysa Elbląg i Kamil Komar z Mazura Ełk.
     Klasyfikację drużynową w boksie wygrał Kleofas 06 Katowice przed Hetmanem Zamość i Mazurem Ełk. Tygrys Elbląg zajął czwarte miejsce, a Kontra Elbląg - ósme.
     W klasyfikacji województw Warmia i Mazury zajęły drugie miejsce, przegrywając tylko z województwem śląskim.