Wybory 2018

Piękny jesienny poranek Piękny jesienny poranek

Pierwsza strata punktów lidera ELH

Elbląg, Pierwsza strata punktów lidera ELH fot. nadesłana

Prowadząca w tabeli Victoria straciła pierwsze punkty w tegorocznym sezonie. Lider Elbląskiej Ligi Halowej zremisował 3:3 z DRE i na koronację musi jeszcze trochę poczekać.

Prowadząca w tabeli Victoria potrzebowała zaledwie jednego punktu, by na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Warunek był jednak taki, że najgroźniejsi rywale także muszą pogubić punkty. I choć Victoria swoje zadanie wykonała, to już gorzej było z rywalami, którzy punktów nie tracili. A to oznacza, że koronację Victorii trzeba było przełożyć w czasie. W ciągu dziewięciu ligowych kolejek tylko jedna drużyna zdołała urwać punkty liderowi. Od startu rozgrywek obrońcy mistrzowskiego tytułu kroczyli od
     zwycięstwa do zwycięstwa, aż w dziewiątej kolejce zatrzymali się na DRE z którym zremisowali 3:3. I trzeba przyznać, że mieli przy tym sporo szczęścia, bo gdyby nie Szymon Waga, najlepszy strzelec Victorii, to lider zakończyłby spotkanie z zerowym kontem punktowym. Wszystko rozpoczęło się zgodnie z planem i już w drugiej
     minucie Daniel Ciesielski wyprowadził Victorię na prowadzenie 1:0. Rywale wyrównali dopiero chwile przed przerwą, a bramkarza Victorii pokonał z przedłużonego rzutu karnego Marcin Trochowski. DRE także lepiej rozpoczęło drugą odsłonę rozpoczęli od mocnego uderzenia i po bramce Michała Lewandowskiego prowadzili 2:1. Wprawdzie na cztery minuty przed końcem meczu do remisu 2:2 doprowadził Szymon Waga, ale DRE szybko odpowiedziało golem Macieja Zająca, ponownie wychodząc na prowadzenie. I kiedy wydawało się, że lider po raz pierwszy będzie musiał przełknąć gorycz porażki, dał o sobie znać Szymon Waga. Najskuteczniejszy strzelec Victorii w jednej z ostatnich akcji zapewni swojej drużynie jeden punkt.
     Lidera gonią Metrotest oraz AGD Jarex Legioniści i już tylko te dwie drużyny mogą pokrzyżować plany Victorii i odebrać jej mistrzowski tytuł. Metrotest po raz kolejny pokazał się z dobrej strony, a o losach meczu tradycyjnie decydował najskuteczniejszy strzelec ligi Tomasz Sambor. Metrotest w konfrontacji z Dany Meble ani na moment nie oddał pola gry rywalowi. Już w drugiej minucie Tomasz Sambor otworzył wynik meczu i ten sam zawodnik w 10. minucie podwyższył prowadzenie na 2:0. Drugą połowę także lepiej rozpoczął Metrotest. Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry było już praktycznie po meczu, kiedy to na 3:0 podwyższył Jakub Czyżak. Swoje dołożył jeszcze Tomasz Sambor zdobywając czwartą bramkę dla Metrotestu. Dany Meble odpowiedziało tylko jednym trafieniem. W 29. minucie wynik meczu na 4:1 ustalił Mariusz Pelc.

Pewne punkty wywalczył także zespół AGD Jarex Legioniści pokonując Wiarusa 3:0.Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak takiego wyniku. Obie drużyny stwarzały wprawdzie podbramkowe sytuacje, ale za każdym razem górą byli golkiperzy obu zespołów. Dopiero jedna z ostatnich akcji pierwszej odsłony przyniosła zmianę wyniku. Po strzale Arkadiusza Jasińskiego Legioniści prowadzili 1:0. W drugiej połowie znów kibice oglądali wyrównany pojedynek i ponownie skuteczniejsi okazali się Legioniści. Na 2:0 podwyższył Łukasz Zboch, a
     wynik meczu na 3:0 ustalił w ostatniej minucie Arkadiusz Jasiński. AGD Jarex Legioniści na dwie kolejki przed końcem rozgrywek traci do lidera sześć punktów i jest jedną z dwóch ekip, które mogą odebrać mistrzostwo Vicrotii. Czy tak się stanie, przekonamy się już w najbliższej kolejce, w której Legioniści podejmują właśnie obrońcę tytułu zespół Victorii. W dwóch pozostałych meczach walka o wygraną toczyła się niemal do ostatnich sekund. Najpierw PBG Jankowiak pokonał WKS Błysk-Fachman 4:3, zdobywając zwycięską bramkę w ostatniej minucie, a za chwilę podobny los spotkał OSK Najki, które 3:2 pokonało Northservis-PSP.
     Po dziewięciu kolejkach w klasyfikacji strzelców Elbląskiej Ligi Halowej, cały czas na prowadzeniu znajduje się Tomasz Sambor z zespołu Metrotest, który do tej pory strzelił 16 goli. Już cztery trafienia mniej ma drugi w tej klasyfikacji Szymon Waga z zespołu Victoria, a trzecie miejsce zajmuje dwóch zawodników Patryk Ziarko z Victorii oraz Marcin Trochowski z DRE, którzy na swoim koncie mają po 9 goli. Kolejne mecze w ELH odbędą się w sobotę, 28 stycznia i rozegrane zostaną w hali MOS przy ul. Kościuszki 77 A. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 16.

Wyniki 9. kolejki:

PBG Jankowiak - WKS Błysk-Fachman 4:3 (1:2) 0:1 - Wesołowski (5.), 1:1 - Chrigui (8.), 1:2 - B. Szymanowski (14.), 2:2 - Chrigui (19.), 2:3 - Pietrewicz (20.), 3:3 - Rogala (23.), 4:3 - Gortatowski (28.).
     Metrotest - Dany Meble 4:1 (2:0) 1:0 - Sambor (2.), 2:0 - Sambor (10.), 3:0 - Czyżak (17.), 4:0 - Sambor (27.), 4:1 - M. Pelc (29.).
     Northservis-PSP - OSK Najki 2:3 (0:1) 0:1 - K. Kopycki (7.), 0:2 - K. Kopycki (20.), 1:2 - Brzezicki (26.), 2:2 - Mróz (27.), 2:3 - Kopycki (28.).
     AGD Jarex Legioniści - Wiarus 3:0 (1:0) 1:0 - Jasiński (15.), 2:0 - Zboch (21.), 3:0 - Jasiński (30.).
     Victoria - DRE 3:3 (1:1) 1:0 - Ciesielski (2.), 1:1 - Trochowski (14.), 1:2 - M. Lewandowski (19.), 2:2 - Waga (26.), 2:3 - M. Zając (27.), 3:3 - Waga (29.).
     Pauza: GE Zakład Turbin.