Pierwsza wygrana

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Olimpii Elbląg pokonując w meczu wyjazdowym MKS Mława 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 33. min grający trener Adam Fedoruk.

Elblążanie przystąpili do tego meczu w takim samym ustawieniu jak w meczu pucharowym z Arką Gdynia. Znów na boisku od pierwszych minut oglądaliśmy Łukasza Lubasińskiego i Piotra Łojka, a na ławce rezerwowej zasiedli Rafał Lepka i Tomasz Wiercioch.
     Już pierwsze minuty sobotniej konfrontacji z MKS Mława pokazały, że Olimpia bardzo poważnie myśli o wywiezieniu z Mławy trzech punktów. W 11. min po zagraniu Adama Fedoruka sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Dariusz Warecha, ale trafił w jego nogi. Chwilę później na strzał z linii pola karnego zdecydował się Wojciech Chuderski i kiedy wydawało się, ze piłka ugrzęźnie w siatce w ostatniej chwili golkiper MKS-u popisał się niebywałą zręcznością i złapał piłkę na linii bramkowej. Z minuty na minutę coraz wyraźniej rosła przewaga gości. Wreszcie w 33. min z rzutu rożnego dośrodkował Warecha, piłkę głowa musnął Fedoruk i bramkarz gospodarzy musiał ją wyciągać z siatki. Pięć minut później ponownie gorąco było pod bramką mławian. Strzał z dystansu Pawła Wiśniewskiego zablokowali obrońcy, jednak tak nieszczęśliwie, ze piłka trafiła wprost pod nogi Fedoruka. Trener Olimpii strzelił bez zastanowienia z około 10 metrów, ale wprost w bramkarza. Zespół gospodarzy w tej części gry tylko raz zagroził bramce strzeżonej przez Krzysztofa Mastalerza. W 42. min mławianie przeprowadzili groźną akcję prawą stroną boiska, ale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybili obrońcy Olimpii.
     Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal stroną przeważającą byli przyjezdni. W 70. min Olimpia powinna prowadzić już 2:0. Piękną akcję lewą stroną zainicjował Warecha ograł obrońcę gospodarzy i zagrał w pole karne do Wierciocha. Niestety elbląski napastnik z pięciu metrów trafił w słupek, a dobitkę Wiśniewskiego pewnie obronił bramkarz Mławy. Od tego momentu więcej przy piłce byli gospodarze. Elblążanie w końcówce opadli z sił czując jeszcze trudy środowego meczu z Arką Gdynia. Mimo przewagi gospodarze nie potrafili sforsować dobrze grającej obrony Olimpii. Kiedy tylko dochodzili do 16. metra od razu natrafiali na szczelny mur elbląskich obrońców. Starali się także strzelać z dystansu, ale ich uderzenia pozostawiały wiele do życzenia. W ostatnich dwóch minutach gry oba zespoły stworzyły po jednej groźnej sytuacji. Najpierw groźnie zaatakowali gospodarze, a strzał głową Marcina Pogozińskiego przeszedł obok słupka. Chwile później dopiero co wprowadzony do gry Łukasz Nadolny uderzył technicznie z dystansu lecz piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką.
     Po dość przeciętnym widowisku Olimpia zdobyła pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Na uwagę zasługuje także wspaniała postawa elbląskich kibiców, których do Mławy przyjechało około 60. Kibice praktycznie przez cały mecz swoim dopingiem i śpiewami wspomagali elbląską jedenastkę.

MKS Mława - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)
     0:1 - Adam Fedoruk (33.)

Olimpia: Mastalerz - Augustynowicz, Sznaza, Zambrzycki, A. Fedoruk (46.Wiercioch), Gut, Łojek, Warecha, Wiśniewski, Lubasiński (83. Nadolny), Chuderski (46.Lepka).

Komplet wyników 4. kolejki: Jagiellonia Białystok - Okęcie Warszawa 2:1 (0:0), Gwardia Warszawa - Znicz Pruszków 5:1 (3:0), Pelikan Łowicz - Legionovia Legionowo 2:1 (1:1), MG MZKS Kozienice - Stal Głowno 1:1 (1:0), Unia Skierniewice - Mazowsze Grójec 4:1 (0:0), Warmia Grajewo - Polonia II Warszawa 2:2 (2:1), Hutnik Warszawa - Wigry Suwałki 3:3 (2:1), MKS Mława - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1).