512 918 555

Po burzy na Sadowej Po burzy na Sadowej

Pierwsze koszykarskie ćwierćfinały za nami

Elbląg, Pierwsze koszykarskie ćwierćfinały za nami fot. MOSiR

Rozgrywki w Nati Basket Lidze, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wkroczyły w decydującą fazę. Już pierwsze ćwierćfinałowe mecze, oprócz jednej niespodzianki, przyniosły także ciekawe wyniki pozostałych spotkań, co jeszcze bardziej uatrakcyjni tegoroczne rozgrywki.

Faza play-off nie rozpoczęła się jeszcze na dobre, a już przyniosła nam sporo emocji. Do największej niespodzianki doszło w pojedynku Atrakcyjnych Klemensów z Normal Crew - PRUSBUD. Zdecydowanym faworytem pojedynku byli koszykarze drużyny Atrakcyjne Klemensy, ale jak się okazało, nie poradzili sobie w tej roli. W konfrontacji z siódmym zespołem rundy zasadniczej okazali się gorsi o pięć punktów. Spotkanie od początku nie układało się po ich myśli. Pierwszą kwartę przegrali 11:17, a i w drugiej musieli uznać wyższość rywali, ulegając 12:14. Zdecydowany opór rywalom postawili dopiero w trzeciej, wygranej 13:9. Jak się później okazało, była to jedyna partią, którą Atrakcyjne Klemensy rozstrzygnęli na swoją korzyść. Ostatnia kwarta także zakończyła się wygraną Normal Crew - PRUSBUD 12:11, a cały mecz wynikiem 52:47.
     To nie były najlepsze mecze w wykonaniu faworytów, o czym przekonali się także koszykarze Komenki. Wprawdzie trzecia drużyna rundy zasadniczej wygrała swoje spotkanie z ekipą ABC, ale nie przyszło im to łatwo. Ósma drużyna w tabeli okazała się bardzo wymagającym rywalem. Pierwsza kwarta, to nieco lepsza gra Komenki, zakończona wynikiem 14:11. Za to w drugiej kwarcie na boisku dominowali już koszykarze ABC, którzy wygrali tę część meczu 19:14 i w całym spotkaniu wyszli na prowadzenie. Jak się później okazało o losach pojedynku zadecydowała trzecia kwarta, wygrana przez Komenkę 13:8. Wprawdzie w ostatniej odsłonie meczu ABC dzielnie walczyło, ale nie zdołało już odmieniać losów mecz, który zakończyła się wygraną Komenki 58:53. Jednak różnica zaledwie pięciu punktów, sprawia że spotkanie rewanżowe zapowiada się bardzo interesująco.
     - Pary ćwierćfinałowe tworzą zespoły, które w rundzie zasadniczej zajęły miejsca 1-8 - informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. marketingu i reklamy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Na tym etapie rozgrywek zespoły grają mecz i rewanż, a o tym która z drużyn awansuje do półfinału, zadecyduje suma punktów uzyskanych w obu spotkaniach. A że pierwsze pojedynki, w większości kończyły się skromnymi zaliczkami, zatem walka o miejsce w półfinale będzie bardzo zacięta i emocjonująca.

Rewanżowe mecze ćwierćfinałowe odbędą się 2 i 4 kwietnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Zajchowskiego. 2 kwietnia o godz. 19.00 KS Tęcza zagra z ER-DJE-TJE, a o godz. 20.15 rozpocznie się mecz ABC - Komenka. Natomiast w piątek, 4 kwietnia, Normal Crew PRUSBUD zagra z Atrakcyjnymi Klemensami (godz. 19.00), a Official Team z Ochroną Dogmat Psycho Basket (godz. 20.15).

Wyniki spotkań ćwierćfinałowych NBL
     Komenka - ABC 58:53
     Komenka: Marcin Glaner 6, Mateusz Iwański 10 (1x3), Tomasz Lipski, Rafał Brzozowski 10, Tomasz Popielarczyk, Marek Myszko 10, Marcin Gawron 7, Dawid Nowakowski 15.
     ABC: Dariusz Lipowski, Marcin Szałaś 15 (4x3), Jarosław Jakubów 13, Michał Jocz 2, Michał Grajewski 13, Tomasz Rutkowski, Jacek Barwik 4, Radosław Juszkiewicz 6.

ER-DJE-TE - KS Tęcza 77:26
     ER-DJE-TE: Aleksander Klonowski 16 (2x3), Bartosz Zbaraszewski 14 (1x3), Michał Morawski 10 (1x3), Marcin Krakowski 13 (1x3), Paweł Wróblewski 6, Dominik Karpiński 18 (1x3).
     KS Tęcza: Arkadiusz Nadziejko 7, Łukasz Żabiński 9, Krzysztof Szatkowski 2, Mariusz Malec, Marcin Gągalski 2, Radosław Bewicz 6 (2x3).

Ochrona Dogmat Psycho Basket - Official Team 29:25
     Ochrona Dogmat Psycho Basket: Jacek Gwiazdowski 5 (1x3), Adam Kosecki 4 (1x3), Dariusz Kosecki 2, Przemysław Magrian 6, Mariusz Mechliński, Dawid Tyburski, Łukasz Budek 12.
     Officjal Team: Jan Bunda, Maciej Sobol 2, Paweł Bartosiński 3 (1x3), Szymon Czurakowski 6, Igor Bunda 2, Jarosław Szymanowski 6, Sebastian Gliński 4, Karol Wądołowski 2, Patryk Oszmaniec, Oskar Kamiński.

Atrakcyjne Klemensy - Normal Crew - PRUSBUD 47:52
     Atrakcyjne Klemensy: Marcin Zalewski 10 (1x3), Łukasz Korzeniowski 6, Damian Karhut 7, Paweł Budziński 20 (2x3) Grzegorz Czarnul 4.
     Normal Crew: Arkadiusz Potopapowicz 14, Bartosz Prusak, Jarosław Żarkowski, Mateusz Burzyński 7 (1x3), Eryk Gers 24 (7x3), Radosław Prusak 7 (1x3).

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.