Pierwsze miejsce elbląskich bokserów

Elbląg, Pierwsze miejsce elbląskich bokserów

W dniach 27-28 kwietnia w Jedwabnie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów w boksie pomiędzy Podlaskim Okręgowym Związkiem Bokserskim, a Warmińsko-Mazurskim Związkiem Boksu Amatorskiego w 13 kategoriach wagowych.

Elbląg reprezentowało dwóch zawodników z KSW „Tygrys” Nikodem Bujalski w kategorii wagowej 57 kg i Łukasz Stempniewski w kategorii wagowej 60 kg. Obaj zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych i tak: Nikodem w półfinale pokonał jednogłośnie na punkty Szymona Perkowskiego Hetman Białystok, a w finale tym samym stosunkiem Marcela Burba OSiR Suwałki. Łukasz w półfinale pokonał Pawła Paluch Tiger Łomża. W finale po bardzo zaciętej walce pokonał jednogłośnie na punkty Cezarego Bronkowskiego Tiger Łomża. Walka ta została uznana najlepszą walką turnieju. Obaj zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary. Nikodem Bujalski i Łukasz Stempniewski wywalczyli kwalifikacje i będą reprezentować nasze miasto podczas OOM w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 21-26 maja. Wielkie brawa dla zawodników i kadry trenerskiej.