Tancerze m.in. z Iławy, Olsztyna, Warszawy i Elbląga uczestniczyli w pierwszym turnieju punktowym 8. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup, który rozpoczął się dziś (19 października) w Elblągu.
Jako pierwsze na parkiet wyszły polskie pary w wieku 14 lat i starsze. Prezentowały się w standardzie i tańcach latynoamerykańskich. Wśród sędziów tego turnieju były m.in.: Ariane Schiessler i Iwona Szymańska - Pavlović oraz prezes Polskiego Towarzystwa Tanecznego Franciszek Witos.
Oto wyniki pierwszego turnieju punktowego:
kategoria 14 - 15 lat, klasa C, styl: standard
I miejsce – Kacper Zakowicz, Natalia Zakowicz – Latino Cafe, Gdynia
II miejsce – Adrian Obrębski, Izabela Krzan – Estela, Olsztyn
III miejsce – Michał Chudzicki, Zuzanna Kocko – Contra, Warszawa
kategoria powyżej 15 lat, klasa C, styl: standard
I miejsce – Artur Biernacki, Luiza Piotrowska – Gracja, Iława
II miejsce – Igor Wilczyński, Sara Ronkowska – Impuls, Starogard Gd.
kategoria pow. 15 lat, klasa C, styl: latin
I miejsce - Rafał Trzosowski, Sylwia Fijałkowska - Jantar, Elbląg
II miejsce – Szymon Kalinowski, Katarzyna Florczuk – Astra, Szczecin
III miejsce - Paweł Jankowski, Paulina Hebel - Jantar, Elbląg
IV miejsce – Christian Denis, Izabela Gierulska - Jantar, Elbląg
kategoria 14 - 15 lat, klasa C, styl: latin
I miejsce – Michał Chudzicki, Zuzanna Kocko – Contra, Warszawa
II miejsce – Tomasz Skrzypkowski, Paulina Sieheń - Fokus, Olsztyn
III miejsce – Karol Lubarski, Aleksandra Niemasz - Paktan, Słupsk
kategoria 14 – 15, klasa D, kombinacja 8 tańców
I miejsce - Szymon Szylin, Marta Wajdlejt - Jantar, Elbląg
II miejsce - Grzegorz Walicki, Kamila Bojarzyn – Paktan, Słupsk
III miejsce – Mateusz Kucharczyk, Agata Gizińska - Jantar Elbląg
kategoria 14 – 15 lat, klasa E, kombinacja 8 tańców
I miejsce – Olaf Tomasz, Anna Frankowska - Latino Cafe, Gdynia
II miejsce - Mateusz Sawicki, Marta Kornowska - Fokus, Olsztyn
III miejsce - Patryk Manaj, Magdalena Kurtek - Latino Cafe, Gdynia
Oto wyniki pierwszego turnieju punktowego:
kategoria 14 - 15 lat, klasa C, styl: standard
I miejsce – Kacper Zakowicz, Natalia Zakowicz – Latino Cafe, Gdynia
II miejsce – Adrian Obrębski, Izabela Krzan – Estela, Olsztyn
III miejsce – Michał Chudzicki, Zuzanna Kocko – Contra, Warszawa
kategoria powyżej 15 lat, klasa C, styl: standard
I miejsce – Artur Biernacki, Luiza Piotrowska – Gracja, Iława
II miejsce – Igor Wilczyński, Sara Ronkowska – Impuls, Starogard Gd.
kategoria pow. 15 lat, klasa C, styl: latin
I miejsce - Rafał Trzosowski, Sylwia Fijałkowska - Jantar, Elbląg
II miejsce – Szymon Kalinowski, Katarzyna Florczuk – Astra, Szczecin
III miejsce - Paweł Jankowski, Paulina Hebel - Jantar, Elbląg
IV miejsce – Christian Denis, Izabela Gierulska - Jantar, Elbląg
kategoria 14 - 15 lat, klasa C, styl: latin
I miejsce – Michał Chudzicki, Zuzanna Kocko – Contra, Warszawa
II miejsce – Tomasz Skrzypkowski, Paulina Sieheń - Fokus, Olsztyn
III miejsce – Karol Lubarski, Aleksandra Niemasz - Paktan, Słupsk
kategoria 14 – 15, klasa D, kombinacja 8 tańców
I miejsce - Szymon Szylin, Marta Wajdlejt - Jantar, Elbląg
II miejsce - Grzegorz Walicki, Kamila Bojarzyn – Paktan, Słupsk
III miejsce – Mateusz Kucharczyk, Agata Gizińska - Jantar Elbląg
kategoria 14 – 15 lat, klasa E, kombinacja 8 tańców
I miejsce – Olaf Tomasz, Anna Frankowska - Latino Cafe, Gdynia
II miejsce - Mateusz Sawicki, Marta Kornowska - Fokus, Olsztyn
III miejsce - Patryk Manaj, Magdalena Kurtek - Latino Cafe, Gdynia
A