Pierwszy mecz ligowy za nimi (piłka ręczna)

Elbląg, Pierwszy mecz ligowy za nimi (piłka ręczna)

3 listopada juniorki młodsze piłki ręcznej elbląskiego Truso rozegrały swój pierwszy mecz ligowy z drużyną z Reszla. Mecz zakończył się wynikiem 34:34. Nie jest to wynik do końca zadowalający, ale widać znaczną poprawę, ponieważ remisujemy z zespołem, który do tej pory był dla nas niepokonany.

Pierwsze 30 minut gry było bardzo wyrównane. Najpierw drużyna z Reszla wyprzedzała nasze dziewczyny 2 bramkami, ale zaraz Truso to nadrabiało i wygrywało. Niestety na 15 minut przed końcem spotkania Orlik Reszel wygrywał przewagą 5 bramek. Dziewczyny nieco się wtedy podłamały, ale wielkim wsparciem okazywała się wtedy nasza bramkarka Ewa Szczygieł, która broniła stuprocentowe rzuty. Pomocne okazały się również dziewczyny z ławki, które raz po raz wskazywały co się dzieje na boisku.
       Niestety nasz zespół pojechał na mecz osłabiony, gdyż zabrakło naszej prawo skrzydłowej Alicji Oryl, ponieważ doznała ona kontuzji barku.

Przy okazji chciałabym zaprosić wszystkich na następny mecz ligowy, który odbędzie się 5 listopada o 11na hali sportowej w Gimnazjum nr 1 przy ul. Rodziny Nalazków 20.

Skład drużyny: Daria Gerej, Agata Kwiatkowska, Agata Mazur, Monika Szerszewska, Małgorzata Szatkowska, Ewelina Ziajka, Marcelina Dul, Karolina Dul, Magda Gawron, Sandra Lipińska, Paulina Styn, Sandra Jabłońska, Aleksandra Topolska, Ewa Szczygieł.
       Trener drużyny: Dariusz Lotkowski.