Pierwszy raz w sezonie biegali na orientację

Elbląg, Pierwszy raz w sezonie biegali na orientację

Rozpoczął się nowy sezon Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Pierwsze zawody zostały przeprowadzone w pięknych okolicznościach przyrody Bażantarni, a uczestnicy biegów rywalizowali pomiędzy rzeczką Kumielą a ogródkami działkowymi.

W pierwszych w nowym sezonie zawodach udział wzięło 42 biegaczy w tym 12 kobiet. Każda kategoria wiekowa miała wyznaczoną swoją trasę, a w zależności od wieku ilości punktów oraz odległości były zróżnicowane. Zgodnie z przepisami Polskiego Związku Biegów na Orientację start odbywał się co 3 minuty w danej kategorii wiekowej, a limit czasu wynosił 120 minut. Biuro zawodów mieściło się tradycyjnie przy Restauracji „Myśliwska”.

Najliczniej obsadzoną kategorią wiekową był bieg mężczyzn powyżej 35 lat, a zawodnicy rywalizowali na dystansie 4.500 metrów, mając do zaliczenia 19 punktów kontrolnych. Rywalizację na tym dystansie wygrał Piotr Światkowski, na drugim miejscu uplasował się Tomasz Rekowski, a na trzecim miejscu linię mety przekroczył Jan Rapińczuk. Drugą najliczniej obsadzoną kategorią był bieg rodzinny na dystansie 1.300 metrów z 7 punktami kontrolnymi. Rywalizację na tym dystansie wygrała rodzina Rapińczuk, na drugim miejscu uplasowała się rodzina Borkowskich, a na trzecim rodzina Grynis.

W kategorii kobiet powyżej 35 lat na dystansie 3.500 m z 16 punktami kontrolnymi zwyciężyła Olga Stolarska, drugie miejsce zajęła Monika Typańska, a Sylwia Wróblewska była trzecia. Natomiast w kategorii mężczyzn do 35 lat zwyciężył Przemysław Prokopiuk, przed Jackiem Ciszkowskim oraz trzecim na mecie Mateuszem Spadik. W kategorii kobiet do 35 lat na dystansie 3.500 m z 16 punktami kontrolnymi pierwsze miejsce zajęła Sandra Szost, a w kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych na dystansie 2.900 m z 13 punktami kontrolnymi zwyciężył Piotr Banach.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Jana Rapińczuka, Czesławę i Andrzeja Wąsickich, Monikę Typańską i Janinę Banach. Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktację generalną oraz galerię zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.