Wtorek 06-12-2016, imieniny Mikołaja, Emiliana

512 918 555

Grunt jest sprawdzany pod przyszłą budowę Grunt jest sprawdzany pod przyszłą budowę

Pływające orliki

Aż 28 razy stawali na podium zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik Elbląg podczas Międzynarodowych Zawodów o mistrzostwo miasta Gdańska. Z pośród naszych reprezentantów bardzo dobrze spisali się: Zuzanna Puchalska, Sebastian Karaś oraz Beata Celej.

Z całą pewnością zawody w Gdańsku zaliczą do udanych zawodnicy UKS Orlik Elbląg, którzy zdobyli łącznie 28 medali. W pierwszym i drugim dniu rywalizacji na pływalni AWF w sprinterskich wyścigach uczestniczyło ponad 100 zawodników z wybrzeżowych klubów oraz zaproszeni goście z Bremy (Niemcy). Tak duża liczba startujących może jedynie świadczyć o ogromnym zainteresowaniu tymi zawodami. Już po pierwszych startach widać było, że elbląscy zawodnicy prowadzenia przez trenera Tomasza Mizerskiego są dobrze przygotowani do tych zawodów i mogą sporo osiągnąć. Wysoką klasę potwierdziła już pierwszego dnia, najszybsza w roczniku, a także w rywalizacji ze starszymi rywalkami na 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym aktualna mistrzyni Polski Zuzanna Puchalska. Ponadto nasza zawodniczka zajęła pierwsze miejsce na 50 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem klasycznym i zmiennym. Tylko raz Zuzanna musiała uznać wyższość swojej rywalki i na dystansie 50 m stylem grzbietowym zajęła drugą lokatę.
     W najmłodszej kategorii wiekowej rocznik 1991 wyróżnił się brązowy medalista MP Sebastian Karaś, który otrzymał nagrodę dla najlepszego pływaka w tym roczniku. Sebastian zajął pierwsze miejsce w kolejnych wyścigach: 50 m stylem dowolnym, grzbietowym, motylkowym oraz 100 m stylem dowolnym i zmiennym. Kolejna z naszych reprezentantek Beata Celej w kategorii Open w wyścigu na 200 m stylem dowolnym zajęła trzecie miejsce, a w swoim rocznika była bezkonkurencyjna przypływając jako pierwsza do mety. Ponadto Beata zajęła pierwsze miejsce na 100 m stylem zmiennym, drugie na 100 m st. dowolnym oraz trzecie na 50 m stylem dowolnym.
     Nie zawiedli także nasi najmłodsi pływacy. Wiola Świniarska oraz Piotr Witt dominowali nad rywalami w sprinterskich bojach. Wiola była druga na 100 m stylem dowolnym oraz trzecia na 50 m stylem dowolnym i motylkowym. Natomiast Piotr Witt zajął pierwszą lokatę na 100 m stylem klasycznym, dwa drugie miejsca na 50 m motylkiem i 100 m dowolnym oraz trzecie miejsce na 50 m stylem dowolnym.
     Podsumowując start naszych reprezentantów można bez wątpienia stwierdzić, że wyniku uzyskane w Gdańsku są zadowalające i pokazują jak dobrze w tym sezonie przygotowani są pływacy Orlika Elbląg.