512 918 555

Ostatnie ślady zimy? Ostatnie ślady zimy?

Po trzech kolejkach siatkarska czołówka bez zmian

Elbląg, Po trzech kolejkach siatkarska czołówka bez zmian fot. MOSiR

W ostatnich meczach w Awangarda Volley Ligi ze zwycięstwa cieszył się zarówno lider ZNP Elbląg jak i druga w tabeli ekipa AKS Solidarność Elbląg. Jak na razie są to dwie drużyny, które w grzech pierwszych meczach nie zaznały jeszcze goryczy porażki. A to oznacza, że zapowiada się bardzo ciekawy i interesujący siatkarski sezon.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą siatkarze ZNP Elbląg. Czwarta drużyna ubiegłego sezonu tym razem zmierzyła się z debiutującą w rozgrywkach ekipą Ludożerców z Bostonu. Spotkanie pełne emocji i zwrotów akcji ostatecznie zakończyło się wygraną lidera. Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze ZNP, którzy szybko uzyskali kilku punktową przewagę i jak się później okazało prowadzenie zdołali dowieźć do końca, zwyciężając 25:19. Sytuacja diametralnie zmieniła się w drugiej partii. Tym razem to Ludożercy z Bostonu lepiej radzili sobie pod siatką w efekcie drugi set padł ich łupem, a wygrana 25:20 zapowiadała ciekawą rywalizację do końca spotkania. Niestety, skończyło się jedynie na zapowiedziach. W trzecim i zarazem ostatnim secie dominacja ZNP nie podlegała jakiejkolwiek dyskusji. „Nauczyciele” zdeklasowali rywali zwyciężając aż 25:7 i cały mecz 2:1.
     Bez porażki są także debiutujący w rozgrywkach siatkarze AKS Solidarność Elbląg, którzy na zakończenie trzeciej kolejki, przy głośnym dopingu swoich kibiców zmierzyli się z ubiegłorocznym wicemistrzem ligi, ekipą KAM. Pierwszy set potwierdził, że odległe miejsce w tabeli siatkarzy KAM nie jest przypadkiem. Choć początek meczu był wyrównany, to w końcówce pierwszej partii więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy AKS Solidarność i to oni cieszyli się z wygranej 25:17. Jednak prawdziwe emocje kibice przeżywali w partii drugiej. Walka o każdą piłkę, precyzyjne ataki i udane obrony, to wszystko zaserwowały obie drużyny. O losach seta zadecydowała walka na przewagi z której obronną ręką wyszedł KAM zwyciężając 27:25. Także trzecia partia mogła się podobać publiczności, a obie drużyny ponownie zaprezentowały siatkówkę na wysokim poziomie. Ilekroć jedna z ekip uzyskiwała 2-3 punktową przewagę, rywale szybko ją niwelowali. Przy stanie 23:23 lepszą odpornością popisali się zawodnicy AKS Solidarność, którzy dwie ostatnie piłki rozstrzygnęli na swoją korzyść i tym samym wygrali całe spotkanie 2:1.
     Okazuje się, że obrońcy mistrzowskiego tytułu, po porażce w pierwszej kolejce wracają na właściwe tory. Siatkarze LOGBARTRANS ograli KOLEX Hale Stalowe 3:0, będąc drużyną lepszą od pierwszej do ostatniej piłki. Tylko w drugim i trzecim secie rywale starali się pokrzyżować mistrzom plany, ale obie partie i tak zakończyły się wygraną LOGBARTRANS 25:23. Wcześniej, pierwszy set także padł łupem LOGBARTRANSU, który wygrał 25:15. Z pierwszego zwycięstwa w sezonie mogli w tej kolejce cieszyć się młodzi zawodnicy MKS Truso. Na ich drodze stanął bardziej doświadczony zespół Techtransu, ale jak się okazało nie przeszkodziło to podopiecznym Stanisława Gudzińskiego w odniesieniu zwycięstwa. Truso rozpoczęło z rozmachem, pierwszego seta wygrało 25:17, a w drugim ograło rywali 25:19. Problemy rozpoczęły się dopiero w partii trzeciej. Pewni wygranej siatkarze Truso nieco spuścili z tonu, co szybko wykorzystał Techtrans. Dzięki wygranej w partii trzeciej 25:17, zdołał urwać punkt rywalom, ale losów meczu już nie odwrócił i ostatecznie MKS Truso wygrało 2:1.

Po raz kolejny z grona zwycięskich drużyn, wybrany został najlepszy zawodnik minionej kolejki. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Dawid Jusiński z zespołu Sisley Volley Team, do którego powędrowało podwójne zaproszenie na mecz Ligi Mistrzów, który rozegrany zostanie we wtorek 3 listopada. Siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk zmierzą się tego dnia w ERGO Arenie z Vojvodiną Nowy Sad. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 3. kolejki:
     KAM - AKS Solidarność Elbląg 1:2 (17:25, 27:25, 23:25)
     ZNP Elbląg - Ludożercy z Bostonu 2:1 (25:19, 20:25, 25:7)
     KOLEX Hale Stalowe - LOGBARTRANS 0:3 (15:25, 23:25, 23:25)
     Sisley Volley Team - Merkury Elbląg 3:0 (25:23, 25:20, 25:18)
     Techtrans Elbląg - MKS Truso 1:2 (17:25, 19:25, 25:17)

------
     Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta to aktualni wicemistrzowie Polski, którzy w nadchodzącym sezonie nie tylko będą bronić srebrnych medali wywalczonych w PlusLidze, ale także zagrają w Lidze Mistrzów. LOTOS Trefl Gdańsk swój pierwszy mecz w tej elitarnej lidze rozegra 3 listopada o godz. 18.00, a rywalem gdańszczan będzie zwycięzca ubiegłorocznego Pucharu Challenge – serbska Vojvodina Nowy Sad. Prócz tego żółto-czarni zagrają z wicemistrzem Włoch – Modena Volley oraz mistrzem Słowenii – ACH Volley Lublana. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.

MOSiR
  • No nie mogę !!! Czy to tak ciężko przyjść na mecz i zrobić aktualne zdjęcie??? Poziom zaczyna sięgać dna !!!!!
    4 0
    GRACZ(2015-10-30)
  • A ty tam przychodzisz grać czy żeby ci robili zdjęcia? Patrzcie znalazła się gwiazda mediów, siatkarski celebryta.
    1 4
    jaimama(2015-10-30)
  • jajmama, to się nazywa odrobina rzetelności.
    1 0
    siatkarskicelebryta(2015-11-01)
  • Szczególnie że zawsze ktoś z Mosiru tam jest. Zdjęcia z tej wiecznie naprawianej lustrzanki są i tak przeważnie skopane wiec po co kombinować? Wystarczy telefonem zrobić zdjęcie, a różnicy w jakości i tak nie będzie widać.
    1 0
    pokonamykazdego(2015-11-03)
  • a może ktoś poruszy temat pewnej sędziny? To co się działo na meczu w czwartek woła o pomstę do nieba. Wiem z relacji innych zespołów że to nie był jedyny przypadek