Czwartek 08-12-2016, imieniny Marii, Wirgiliusza

Po turnieju w Grudziądzu (boks)

Elbląg, Po turnieju w Grudziądzu (boks) Krzysztof Stemplewski, trener koordynator Warmińsko-Mazurskiego Związku Bokserskiego.

Z 15. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego „Miast Kopernikańskich” w Grudziądzu wróciliśmy z 11 medalami - mówi Krzysztof Stemplewski, trener koordynator Warmińsko-Mazurskiego Związku Bokserskiego. - Mamy powody do zadowolenia przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski, które już w piątek rozpoczną się na ringu we Włocławku.

W turnieju w Grudziądzu Warmię i Mazury reprezentowali zawodnicy z elbląskich klubów Kontra i Tygrys oraz z Zatoki Braniewo. Ich rywalami w kategoriach kadetów i juniorów byli pięściarze z czołowych klubów polskich, a także z Rosji i Szwecji.
     Wśród kadetów w kategorii 63 kg złoty medal wywalczył Adam Kośmider (Tygrys), pokonując jednogłośnie na punkty Patryka Litkiewicza z Wisły Tczew. Kośmidra uznano najlepszym kadetem turnieju. Srebrne medale zdobyli: 75 kg - Paweł Gronkiewicz (Tygrys), 66 kg - Patryk Cylka (Kontra), 66 kg - Maciej Piechota (Tygrys), 46 kg - Paweł Czajka (Kontra); natomiast brązowe: 66 kg - Damian Latoch (Zatoka) i 70 kg - Grzegorz Tyczkowski (Tygrys).
     W finałowych walkach juniorów bardzo wysoko oceniono pojedynek w wadze 64 kg, w którym Damian Jurewicz (Zatoka) pokonał 2:1 Damiana Milewczyka z Wisły Tczew. To była najlepsza walka bokserów-juniorów w turnieju. Złoty medal w wadze 60 kg zdobył także Maciej Kulik (Kontra), pokonując Mirosława Bolliera ze Startu Grudziądz. Srebrne medale wywalczyli: 48 kg - Łukasz Łojek (Tygrys) i pow. 91 kg - Paweł Grabowski (Kontra).
     Elbląscy kibice boksu czekają teraz na dobre wieści z Włocławka.