Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pobiegli na orientację

 
Elbląg, Pobiegli na orientację
fot. nadesłana

Elbląski Klub Orienteeringu Gryf przy Klubie 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej zorganizował i przeprowadził dniach 9-10 września IV Puchar Elbląga w Biegu na Orientację. Była to jednocześnie X i XI Runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację. Zawody ujęte są w terminarzu Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Na zawody zgłosiło się ponad 200 zawodników w różnych kategoriach wiekowych praktycznie z całej północnej Polski.

W każdym ze startów brało udział ok. 20 zawodników z obwodu kaliningradzkiego oraz zawodnicy z klubów i indywidualnie z Gdyni, Gdańska, Rumi. Olsztyna, Elbląga, Kwidzyna, Luzina, Poznania, Ostródy, Torunia, Rucianego-Nidy, Osieka koło Torunia, Szczecina, Elbląga i innych miejscowości naszego regionu.
     W sobotę na nowej mapie „Jelenia Dolina 2 - Południe” przy pięknej letniej pogodzie odbył się bieg średniodystansowy. Ściganie się w rejonie jeziora Martwego było prawdziwą przyjemnością zwłaszcza dla młodzieży i dzieci, którzy ostro rywalizowali ze sobą. Mimo że teren zawodów był bardzo podmokły po ostatnich opadach, tym większa była satysfakcja po ukończeniu biegu. Można było biegać na trasach dla małych dzieci oznaczonych dodatkowo wstążeczkami. Wystartowało także osiem rodzin z malutkimi dziećmi. Trasy biegowe, które bardzo podobały się uczestnikom zbudował niezawodny Kazimierz Szulżycki z Eko Gryf, zresztą autor tej mapy. I nadal korzystając z tak wspaniałej pogody w godzinach popołudniowych odbył się bieg sprinterski na Elbląskiej Starówce pn. „Elbląg wieczorową porą”. Atrakcją był start z boiska Zespołu Szkól Techniczno-Informatycznych o godz.18. Po zawodach wręczono medale i dyplomy za sprint. Dodatkowo dla zwycięzców sprintu przewidziano nagrody w formie pięknych statuetek -stylizowanej Bramy Targowej z Piekarczykiem wykonanych przez członków Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. Saperów, którzy również brali udział w zawodach. Bieg po naszej Starówce dostarczył wszystkim uczestnikom niesamowitych wrażeń poniważ jest ona jedną z najpiękniejszych w Polsce.
     Natomiast w niedzielę 10 września w mapie „Jelenia Dolina 2 - Południe” przy parkingu „Smoki” odbył się bieg klasyczny, po czym nastąpiło posumowanie zawodów, wręczenie medali, dyplomów i pucharów i upominków rzeczowych. Najbardziej okazały Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg zdobył Sebastian Mientki z UMKS Orkan Ostróda. Puchary Prezydenta Miasta Elbląga zdobyli UMKS Kwidzyn - 1. miejsce, UKS Siódemka Rumia - 2. miejsce, UKS Azymut 45 Gdynia – 3. miejsce, Puchar im. Marka Szredela zdobył Bogdan Lech z UMKS Orkan Ostróda, natomiast Puchar Dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej zdobyła Beata Nowak z UKS Azymut 45 Gdynia. Puchary w kategorii leśników wśród panów zdobył Dariusz Bączek z Nadleśnictwa RRuciane - Nida a wśród pań zdobyła Ewelina Breska z Nadleśnictwa Kościerzyna. Medale, puchary i upominki rzeczowe wręczał w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg Pana Mariusza Potocznego Podleśniczy Pan Roman Borcowski. Bardzo dziękujemy naszemu Nadleśnictwu z udzielone wsparcie przy organizacji naszych zawodów.
     Zawody przeprowadzono za pomocą systemu Sport Ident czyli elektronicznego pomiaru czasu. Przez to odbyły się bardzo sprawnie. W biegach na orientację nie ma ograniczeń wiekowych. Jest to sport o charakterze powszechnym i masowym. Doskonałym przykładem tego są kraje skandynawskie. Dlatego do naszego miasta przyjechało tak wielu uczestników z Warmii, Pomorza i Kujaw. Warto pokazać, że na Wysoczyźnie Elbląskiej są jedne z najlepszych terenów do biegania w Polsce a nawet w Europie a także najładniejsza Starówka. Zapraszamy na nasze zawody wszystkich biegaczy i sympatyków. Niezapomniane wrażenia zapewnione. Biegajcie razem z nami. Dodatkowe szczegóły i wyniki zawodów na stronie.
Bolesław Czechowski, Elbląski Klub Orienteeringu Gryf
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Clinex Grill
Clinex W3 Multi