UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Pobiegli w kolorze nadziei

 
Elbląg, Pobiegli w kolorze nadziei
(fot. Anna Dembińska)
Reklama

Dzisiaj w Elblągu królował kolor żółty, a to wszystko za sprawą II Biegu Nadziei. We wszystkich konkurencjach wystartowało ponad 300 osób, by wesprzeć działalność Hospicjum Elbląskiego i promować ideę opieki hospicyjnej. Zobacz zdjęcia

- Nie spodziewałam się tak dużej frekwencji, tak serdecznego odzewu i atmosfery. Pomoc hospicyjna to trudny temat, dlatego tym bardziej się cieszymy. Czapki z głów i podziękowania dla uczestników, wolontariuszy, sponsorów, dla wszystkich, którzy włączyli się w naszą akcję - mówiła tuż po zakończeniu II Biegu Nadziei Anna Podhorodecka ze Stowarzyszenia na Rzecz Hospicjum Elbląskiego. 
       Na apel organizatorów II Biegu Nadziei odpowiedziało w sumie ponad 300 osób, w tym dzieci, które na polanie w Bażantarni rywalizowały w Małym Biegu Nadziei. Dorośli zmierzyli się natomiast z dystansem 5,5 i 10 km po trasie prowadzącej ulicami Elbląga, ze startem przy hospicjum i metą w Bażantarni. Imprezie towarzyszył festyn rodzinny, podczas którego za datki na rzecz hospicjum można było m.in. skosztować kulinarnych specjałów
       Pierwszy na metę na dystansie 5,5 km Patryk Łokucijewski z Gdańska, przed Pawłem Pałatem i Grzegorzem Krzeszewskim (obaj z Elbląga). Wśród kobiet triumfowała Anna Koziarska przed Katarzyną Mudryk i Klaudią Wiszniewską (wszystkie z Elbląga).

  Elbląg, Pobiegli w kolorze nadziei
(fot. Anna Dembińska)


       Główny bieg na dystansie 10 km wśród mężczyzn wygrał Adam Serocki z Elbląga przed Michałem Prusinowskim z Braniewa i Tomaszem Hapke z Wilkowa. Wśród pań triumfowała Anna Kukuć-Kwapiszewska z Elbląga przed Agnieszką Stolarów z Malborka i Sylwią Kierską-Tomczyk z Gdańska. Na mecie na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal w kształcie żonkila, symbolu opieki hospicyjnej oraz gorący posiłek.
       II Elbląski Bieg Nadziei zwieńczył tegoroczną akcję Żonkilowe Pola Nadziei, podczas której wolontariusze zbierali datki na rozbudowę Hospicjum Elbląskiego. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku, dzięki niej placówka powiększy się o dom dziennego pobytu.
       Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni.
      
       Wyniki II Biegu Nadziei znajdziecie tutaj.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama