Wybory 2018

Był sobie chodnik.... Był sobie chodnik....

Podium w Kolbudach

Elbląg, Podium w Kolbudach fot. nadesłana

W sobotę, 18 listopada tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar udział wzięli w XI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego Latino Cafe Cup w Kolbudach. Trzy najmłodsze pary rywalizowały w kategoriach rekreacyjnych, w klasie G. Damian Wacławski i Michalina Ciechorska wytańczyli pierwsze miejsce w kategorii 10-11 lat. W kategorii 8-9 lat, Krzysztof Wiśniewski i Zofia Bieraga zdobyli pierwsze miejsce, a Tomasz Sokół i Kornelia Wasiłyszyn uzyskali miejsce drugie.

W turnieju punktowym najlepiej zaprezentowała się para Wiktor Walczak i Julia Skwira, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii 12-13 lat klasa E. Drugie miejsce na podium wywalczyły trzy elbląskie pary - Olaf Krawczyk i Klaudia Ulkowska w kategorii 10-11 E, Marek Rybicki i Aleksandra Malinowska w kategorii 12-13 F oraz Gabriel Pietras i Julia Kawa w kategorii 8-9 F. Na trzecim miejscu uplasowała się para - Szymon Nowak i Dominika Rybska rywalizująca w kategorii 10-11 F.
     Podczas zawodów rozegrane zostały również kategorie Grand Prix. W kategorii Młodzież w stylu standardowym startowało 24 par. Elbląska para Kamil Liber i Klaudia Kędzierska uplasowała się na wysokim 8. miejscu. Druga para – Adrian Kiełczewski i Weronika Lewandowska zajęli miejsce 16. W kategorii Dorośli GPE w stylu standardowym wystartowało 21 par, w tym dwie elbląskie. Para – Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska wytańczyła 6. miejsce, a Kordian Zagaja i Ewa Żylińska miejsce 10.
Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"