Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii

Podium w Rumi

Elbląg, Podium w Rumi Gabriel Pietras i Justyna Reich, fot. nadesłana

W sobotę, 25 marca tancerze EKT Jantar udział wzięli w V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta Rumi. Trzy pary uplasowały się wśród najlepszych zawodników. Najwyższe miejsce na podium zdobyła para, Karol Liber i Klaudia Kędzierska, która wytańczyła złoto w kategorii pow. 15 lat, klasie B, w stylu standardowym.

Drugie miejsce na podium w kategorii 8-9 w kombinacji sześciu tańców, klasie F zdobyła para Gabriel Pietras i Justyna Reich. W tej samej kategorii tańczyła jeszcze jedna elbląska para – Mariusz Zamiara i Amelia Saryk, którzy uplasowali się tuż za podium na miejscu czwartym. Wiktor Walczak i Julia Skwira z kolei zdobyli trzecie miejsce w kategorii 12-13 lat, kombinacji sześciu tańców w klasie F.

Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"