UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podwójna korona dla Hani Jankowskiej

 
Elbląg, Podwójna korona dla Hani Jankowskiej
fot. nadesłana

W miniony weekend na kortach tenisowych w Kazimierzowie odbył się wojewódzki turniej klasyfikacyjny Skrzatek i Skrzatów. Świetnie w turnieju spisała się zawodniczka z Elbląga Hania Jankowska wygrywając turniej singlowy i deblowy.

W weekend od 4 do 6 marca na kortach klubu tenisowegoo B&M Tenis Club został rozegrany kolejny turniej z cyklu JetSystem Active Team Junior Cup w kategorii skrzatów i skrzatek, czyli dzieci do lat 12. Gościlismy 20. dzieci: 12 chłopców i 8 dziewczynek z klubów tenisowych m.in. z Elbląga, Trójmiasta, Olsztyna a nawet z Kaliningradu . Turnieje mają rangę wojewódzką i są wpisane do kalendarza Polskiego Związku Tenisowego.
       Zawody w kategoriach do lat 8 oraz 9 i 10 punktowane są do 10. Inaczej wygląda to w kategorii do lat 12, tutaj punktujemy już tak jak w tenisie zawodowym: gramy do dwóch wygranych setów, pełne mecze. Jeśli się przegra mecz, odpada się z turnieju.
      
       Jak na korcie radzą sobie dzieci? Czy towarzyszą im takie same emocje jak zawodnikom dorosłym?

       U dzieci te emocje są nawet większe, bo z racji wieku one dopiero uczą się, jak sobie poradzić ze stresem. Są dzieci, które są bardzo skupione na grze i nie widzą nic poza swoim przeciwnikiem, przez co ciężko je wyprowadzić z równowagi. Ale też za tymi kamiennymi fasadami potrafi się kłębić masa emocji. Są też i tacy zawodnicy, którzy bardzo ekspresyjnie wyrażają emocje. Cieszy ich każda zdobyta piłka, ale i denerwują się przegraną.
      
       Z dziećmi na zawody przyjeżdżają także rodzice. Jak oni odbierają taki turniej?
       Rodzicom młodych tenististów jest w ogóle trudniej, bo oni nie mogą udzielać rad w czasie grania, bo w tenisie coaching jest zabroniony, więc rzeczywiście, nie raz niełatwo im utrzymać nerwy na wodzy. Ale bardzo się starają nie okazywać emocji, szczególnie tych złych ze względu na to, że dzieci ich obserwują i udziela im się to zdenerwowanie. Młodym zawodnikom zdecydowanie bardziej pomaga, jeśli rodzic kibicuje mu w grze i cieszy się z każdego wygranego punktu.
      
       Zawody rozgrywane są w różnych grupach wiekowych. Jak wygląda rywalizacja między dziećmi. Czy te młodsze podchodzą do zawodów bardziej jak do zabawy, czy raczej do rzeczywistej gry?
      
Wszystko zależy od charakteru dziecka i jego nastawienia, ale też od umiejętnego treningu i postawy rodziców. Bo w tenisie wszystko musi być ze sobą w idealnej symbiozie. To świetnie widać właśnie na turniejach organizowanych pod konkretne kategorie wiekowe: dzieci idąc tymi etapami uczą się właściwej gry, samodzielności i dokonywania odpowiednich wyborów przy odpowiednim wyważeniu emocji.
      
       Tenis to trudna i wymagająca dyscyplina sportu. Jak trenować tych najmłodszych, by zarazić ich pasją do tenisa?

       Nie ma złotego środka, bo żeby wtrenować świetnego zawodnika, potrzeba wiele składowych, na które składa się m.in. charakter dziecka i jego zaangażowanie. Początkowe lata nauki gry w tenisa to nauka poprzez zabawę i na pewno nie wyglada to tak, że dziecko po raz pierwszy przychodząc na kort jest zmuszone wykonywać ciężke, żmudne i wyczerpujące ćwiczenia. Tenis jest bardzo trudną dyscypliną, trzeba wielu lat pracy, żeby osiągnąć sukces. To sport techniczny, więc potrzeba wielu godzin na korcie. Trening profesjonalny zaczyna się ok 10., 11. roku życia młodego zawodnika, który wspomagany jest także treningiem ogólnorozwojowym, np. pływaniem tak, by przygotować całe ciało, by móc stworzyć kompletnego zawodnika.
      
       Na jakie trofea mogą dziś liczyć młodzi zawodnicy?

       Zawodnicy otrzymali unikatowe medale oraz nagrody rzeczowe w postaci m.in. kubków z logo turnieju. Dla dzieci to ogromnie ważne, bo oni muszą o coś walczyć. Jeśli odchodzą po turnieju bez niczego, a my staramy się, żeby tak nie było, są zawiedzione. Uczestnictwo musi być w jakiś sposób zaznaczone.
      
       Półfinały:
       Gra pojedyncza dziewcząt:
       Oriana Gniewkowska vs Polina Volkova 6/0 6/2
       Hania Jankowska vs Julita Musiał 6/0 6/0
       Finał
       Hania Jankowska vs Oriana Gniewkowska 6/2 6/3
      
       Gra pojedyncza chłopców:
       Półfinały:

       Piotr Czaczkowski vs Piotr Przybylski 6/0 6/0
       Leon Zaorski vs Artur Asatrian 6/1 6/2
       Finał:
       Leon Zaorski vs Piotr Czaczkowski 7/5 6/2
      
       Gra podwójna dziewcząt:
       Finał:

       Hania Jankowska/Oriana Gniewkowska – Hania Koprowska/Sylwia Lux 6/4 6/1
       Gra podwójna chłopców:
       Leon Zaorski/Piotr Przybylski vs. Szymon Kontraktowicz/Konrad Grabowski 6/3 3/6 10/7
       Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
      
B&M Tennis Club
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama