Podwójna medalistka (lekka atletyka)

Marianna Biskup brązową medalistką Mistrzostw Europy Weteranów! To już jej drugi medal zdobyty w Poznaniu. W poniedziałek wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w skoku w dal, w sobotę była trzecia w trójskoku.

- Jestem szczęściarą - tak na gorąco skomentowała swój start Marianna Biskup. - Najpierw złoto, teraz drugi medal. Nie spodziewałam się takiego sukcesu. Tym bardziej, że oddałam skoki poniżej moich możliwości, dużo krótsze od rekordu życiowego. To się nazywa fart.
     To się nazywa sportowy fart! Do zdobycia brązu w kategorii K-40 wystarczył skok na odległość 10, 87 m, czyli pół metra krótszy od najlepszego oddanego przez elblążankę do tej pory. Dla sprawiedliwości dodajmy, że tej konkurencji Marianna Biskup nauczyła się już jako weteranka, bo za czasów jej zawodniczej kariery kobiety nie uprawiały trójskoku. Przypomnijmy, też że żadna lekkoatletka w naszym regionie nie skacze dalej (także w skoku w dal). Wynik Marianny Biskup 11,26 to rekord Warmii i Mazur.
     Ale nawet gdyby „Marynia” osiągnęła taki rezultat, to i tak rywalki byłyby poza jej zasięgiem.
     - Mistrzynią Europy została Ukrainka Kriepkina, która przegrała ze mną w skoku w dal - mówi Biskup. - Pofrunęła na odległość 11,66 m.. Druga Czeszka Urbankowa także powyżej mojej
     „życiówki” - 11,35 m. Ale żeby zdobyć medal ME przy słabszej formie, to trzeba mieć naprawdę wielkie szczęście!

Marianna Biskup jest multimedlistką w gronie weteranów „ królowej sportu”. Od 1997 roku zdobyła ponad 50 medali mistrzostw Polski, Europy i świata. Pracuje od lat w tej samej szkole - kiedyś Szkole Podstawowej nr 3, a dziś Gimnazjum nr 5. Jest nauczycielką w-f i trenerką LA. Dwa lata temu jej dokonania uhonorował swoją nagrodą prezydent Elbląga. Ostatnio docenił ja również Związek Weteranów LA - m.in. za godne reprezentowanie barw Polski.