Pogrom Wałszy (okręgówka)

Z sześciu zespołów z naszego regionu tylko dwa: MGKS Tolkmicko i Błękitni Orneta zdobyli komplet punktów. Zatoka Braniewo podzieliła się punktami z Concordią Elbląg, natomiast wysokiej porażki doznała Wałsza Pieniężno przegrywając aż 1:9 z liderem Olimpią Olsztynek.

Tempa nie zwalnia wicelider MGKS Tolkmicko. Zespół prowadzony przez trenera Adama Borosa odniósł już piąte zwycięstwo w rundzie wiosennej. Tym razem MGKS na własnym boisku uporał się z ostatnią w tabeli Olimpią Kisielice 4:2. Spotkanie od początku ułożyło się po myśli gospodarzy, którzy już w 4 min., po bramce Mariusz Dreszlera, prowadzili 1:0. Wprawdzie w 18 min. goście doprowadzili do remisu 1:1, ale jeszcze przed przerwą zespół z Tolkmicka wyszedł na prowadzenie. W 34 min. na 2:1 podwyższył Tomasz Filipowicz, a tuż przed przerwą, po bramce Cezarego Borosa, MGKS prowadził już 3:1. Po zmianie stron nadal przewagę mieli gospodarze, ale w 72 min. po jednym z nielicznych ataków goście zdobyli bramkę kontaktową. Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa. Zaledwie cztery minuty później wynik meczu na 4:2 ustalił Przemysław Brzeziński.
     Interesujące spotkanie obejrzeli kibice w Braniewie gdzie miejscowa Zatoka podejmowała Concordię Elbląg. Oba zespoły wygrały swoje ostatnie mecze dlatego też spotkanie to zapowiadało się bardzo ciekawie. W całym meczu zarówno Zatoka jak i goście stworzyli kilka podbramkowych sytuacji, ale kibice ni doczekali się bramek. Mecz zakończył się remisem 0:0, a wynik ten nie krzywdzi żadnej z ekip.
     Kolejne trzy punkty wywalczył spadkowicz z IV ligi zespół Błękitni Orneta, który tym razem podejmował sąsiada z tabeli, ekipę Dziadka Ossa Biskupiec Pomorski. W pierwszej połowie mimo wielu sytuacji żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Oba zespoły rozstrzelały się natomiast po przerwie. Nie minęły trzy minuty gry w drugiej połowie, a kibice doczekali się pierwszej bramki, którą dla drużyny z Biskupca Pomorskiego zdobył Chmielewski. Niespełna minutę później Błękitni wyrównali po golu Daniela Dobrzenieckiego. Dziesięć minut później rzut karny pewnie na bramkę zamienił Jacek Basałygo i Błękitni prowadzili 2:1. Wynik spotkania na 3:1 ustalił w 77 min. Adrian Gołębiewski.
     Kolejnej, piątej już porażki doznała Syrena Młynary, która tym razem uległa na wyjeździe Iskrze Narzym 0:3. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się już praktycznie w pierwszej połowie, po której Iskra prowadziła 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli bracia Nadarzyńscy w 5 i 36 min. Wynik spotkania na 3:0 ustalił tuż przed końcem meczu Rosiński.
     Prawdziwy festiwal strzelecki urządził sobie lider Olimpia Olsztynek, która na własnym boisku pokonała Wałszę Pieniężno aż 9:1. Po pierwszej połowie i prowadzeniu Olimpii 3:0 nic nie zapowiadało, że Wałsza przegra aż tak wysoko. W drugiej połowie gospodarze zdobyli jeszcze sześć bramek, natomiast zespół z Pieniężna odpowiedział tylko jednym celnym trafieniem z rzutu karnego Jacka Kielszni.

Komplet wyników 21. kolejki: GKS Wikielec - Grunwald Frygnowo 1:1 (0:0), Tęcza Miłomłyn - Czarni Rudzienice 1:1 (0:1), Iskra Narzym - Syrena Młynary 3:0 (2:0), Olimpia Olsztynek - Wałsza Pieniężno 9:1 (3:1), MGKS Tolkmicko – Olimpia Kisielice 4:2 (3:1), Zatoka Braniewo - Concordia Elbląg 0:0, Start Nidzica – GKS Stawiguda 3:0 (1:0), Błękitni Orneta - Dziadek Ossa Biskupiec Pomorski 3:1 (0:0).