Poległy w Jeleniej Górze (piłka ręczna)

Piłkarki ręczne EB Startu Elbląg poniosły drugą z rzędu porażkę w tym sezonie. W sobotę elblążanki bardzo wysoko uległy Jelfie Jelenia Góra 32:19 (17:10) i spadły na ostatnie miejsce w tabeli.

Elbląskie szczypiornistki fatalnie rozpoczęły tegoroczny sezon od porażki we własnej hali z Sośniocą Gliwice. Niektórzy sympatycy tej dyscypliny sportu tłumaczyli, że to tylko wypadek przy pracy, jednak drugi mecz pokazał, że o wypadku nie ma mowy. Elblążanki zdecydowanie uległy na wyjeździe Jelfie Jelenia Góra, a porażka trzynastoma bramkami jest wręcz druzgocąca. Wprawdzie jeleniogórzanki to zespół, który w tym sezonie chce liczyć się w walce o medale, ale to w niczym nie usprawiedliwia tak wysokiej porażki.
     Od początku przewaga należała do gospodyń, a przyjezdne nawet na moment nie potrafiły zagrozić ekipie Jelfy. Momentami gra wyglądała jakby spotkał się zespół ekstraklasy z drużyną z pierwszej albo drugiej ligi. Elblążanki nie dość, że miały spore trudności z wyprowadzaniem akcji, to jeszcze fatalnie spisywały się w obronie. Po trzech minutach gry gospodynie prowadziły już 3:0. Później Jelfa zwiększyła jeszcze przewagę, a elblążanki tylko momentami zbliżały się poziomem gry do rywalek. Dlatego też pierwsza połowa zakończyła się siedmiobramkowym prowadzeniem gospodyń (17:10).
     Tylko osiem minut drugiej połowy trwała zacięta i wyrównana walka, a oba zespoły zdobyły w tym czasie po cztery bramki. Jednak kolejne minuty to już popisowa gra Jelfy. Jeleniogórzanki w tej części gry wręcz rozbiły elblążanki. W 38 min. ich przewaga wynosiła osiem bramek i cały czas wzrastała. Pięć minut później gospodynie prowadziły już 26:14, a w ciągu dwóch kolejnych minut zdołały rzucić jeszcze dwie bramki i zwiększyć przewagę do czternastu oczek 28:14. Były to najgorsze momenty w wykonaniu naszych szczypiornistek, które sprawiły, że Start poniósł tak druzgocącą porażkę. Ostatnie minuty meczu znów były bardziej wyrównane, elblążanki rzuciły pięć bramek tracą cztery, ale mecz i tak zakończył się wysoką wygraną Jelfy 32:19.

Vitaral Jelfa Jelenia Góra - EB Start Elbląg 32:19 (17:10)

EB Start: Charłamowa, Zwiewka - Szklarczuk 1, Lipska 2, Stelina 4, Polenz 3, Oleniacz, Olszewska 3, Migdaliowa 2, Korowacka 1,Pełka 3, Giejda, Dolegało.
     Jelfa: Radlińska, Alberciak - Pociecha, Oreszczuk 1, Dyba 1, Jędrzejczak, Młot 8, Stefanowska 5, Buchnic 1, Saczuk, Wypych 9, Jeż 3, Duran 3.

Komplet wyników 2. kolejki: Nata AZS AWFiS Gdańsk - Zagłębie Lubin 33:27 (16:12), Łącznościowiec Szczecin - Gościbia Sułkowice 20:20 (12:10), Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Zgoda Ruda Śl. 27:29 (12:13), Sośnica Gliwice - AZS AWF Katowice 26:17 (14:9). Kolporter Kielce - Montex Lublin - przeł. na 17 września.