Polonia Olimpia mistrzem jesieni

Elbląg, Polonia Olimpia Elbląg jest liderem tabeli IV ligi
Polonia Olimpia Elbląg jest liderem tabeli IV ligi

W ostatniej 17. kolejce spotkań Polonia Olimpia Elbląg pokonała na własnym stadionie zespół Startu Nidzica 3:0 (2:0). Natomiast lider tabeli Granica Kętrzyn niespodziewanie straciła punkty przegrywając w Lubawie z tamtejszym Motorem 1:2. Dzięki temu elblążanie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Było to ważne spotkanie dla podopiecznych Adama Fedoruka, którzy nie ukrywali, że liczą na potknięcie Granicy Kętrzyn w meczu z Motorem Lubawa. Tak też się stało.
     Sobotni mecz pomiędzy Polonią Olimpią a Startem rozpoczął się z 20 min. opóźnieniem, gdyż zespół gości jadąc na mecz do Elbląga ugrzązł w korku na trasie E-7. Elblążanie przystąpili do tego meczu bez kilku podstawowych zawodników. Na murawie zabrakło Pawła Parszuto, Tomasza Wierciocha i Piotra Augustynowicza, którzy akurat mieli zajęcia w szkole oraz bez kontuzjowanych: Piotra Tyburskiego i Łukasza Wiśniewskiego.
     Mimo osłabienia od pierwszego gwizdka sędziego przewaga należała do gospodarzy. Już w 11 minucie Polonia Olimpia objęła prowadzenie. Łukasz Nadolny, który jeszcze do niedawna występował w zespole juniorów, przeprowadził indywidualną akcję środkiem boiska, wbiegł w pole karne i płaskim strzałem tuż obok interweniującego bramkarza umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później gospodarze mogli podwyższyć wynik, jednak strzał Damian Guta był zbyt lekki. Kolejne minuty upłynęły na grze w środku pola. Elblążanie kontrolowali grę i raz po raz starali się zagrozić bramce gości. Start natomiast nie mógł sforsować szczelnej obrony gospodarzy, której poczynaniami kierował Jacek Gawryś. Na pięć minut przed końcem pierwszej części gry po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Łukasz Nadolny. Grający trener Adam Fedoruk przeprowadził akcję lewą stroną boiska, minął trzech obrońców Startu i zagrał w pole karne do Nadolnego. Ten mimo asysty obrońcy zdołał umieścić piłkę w siatce. Była to piąta bramka tego młodego zawodnika w dwóch ostatnich meczach. Tuż przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć wynik, jednak do podania w pole karne Fedoruka nie doszedł Tomasz Sznaza.
     Po zmianie stron nadal stroną przeważającą byli gospodarze. Najpierw do dobrego dośrodkowania Lubasińskiego nie doszedł żaden z zawodników Polonii, a dwie minuty później strzał Guta zza linii pola karnego minimalnie przeszedł nad poprzeczką. Wreszcie w 63. min. kibice zobaczyli trzecią bramkę dla gospodarzy. Po składnej akcji całego zespołu Wojciech Chuderski strzelił płasko z 25 metrów i bramkarz Startu po raz kolejny w tym meczu musiał wyciągać piłkę z siatki. W ostatnim kwadransie gry na boisku zobaczyliśmy Adriana Fedoruka, syna trenera, który tym samym zadebiutował w rozgrywkach IV ligi. Zawodnik ten pokazał się z jak najlepszej strony, miał dwie dość dobre sytuacje strzeleckie jednak do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Polonia Olimpia Elbląg - Start Nidzica 3:0 (2:0)
     1:0 - Nadolny (11), 2:0 - Nadolny (40), Chuderski (63)

Polonia Olimpia zagrała w składzie: Hyz - Gawryś, Józefowski, Moneta (82. Malinowski), Sznaza, Gut, Chuderski (76. Adrian Fedoruk), Warecha, Lubasiński, Nadolny (62. Lepka), Adam Fedoruk

Komplet wyników 17 kolejki: Mrągowia Mrągowo - Mazur Pisz 5:0, Stomil II Olsztyn - Olimpia Olsztynek 2:0, Drwęca Lamparkiet Nowe Miasto - Orlęta Rema Reszel 2:1, Polonia Bart-Ex Pasłęk - Victoria Bartoszyce 3:1, Polonia Olimpia Elbląg - Start Nidzica 3:0, Błękitni Orneta - Zatoka Braniewo 7:0, Motor Lubawa - Granica Kętrzyn 2:1, Płomień Znicz Biała Piska - Jeziorak Iława 1:0, Czarni Małdyty - Rolimpex Warfama Dobre Miast przy stanie 2:0 sędzia przerwał mecz gdyż zawodnicy Rolimpexu mimo upomnień i dwóch czerwonych kartek grozili sędziemu

• Gratulacje chłopaki - było super i należało Wam się zwycięstwo. Jednocześnie muszę napisać coś smutnego o naszych "kibicach". Zastanawia mnie dlaczego im podziękowaliście po meczu - przecież ich przebieg meczu wogóle nie interesował, zachowywali się jak banda guwniażerii i tchórzów. Skoro już byliście tacy odważni aby się "porwać" na 15 kibiców z Nidzicy, przeszkadzając tym samym innym zainteresowanym meczem kibicom w oglądaniu spotkania, to dlaczego za chwilę uciekaliście jak dzieci i za wszelką cenę chcieliście się wmieszać w siedzących na krzesełkach? Czyżby tchórzostwo? Skoro byliście tak odważni to czemu nie do końca? I w taki sposób nie wspiera się swojej drużyny narażając ją na kary lub ewentualny walkower. Wstyd mi było za Was. A do zarządu klubu - zmieńcie tego beznadziejnego komentatora, przecież on przynosi całkowity obciach klubowi.
  • Mamy LIDERA OLIMPIA MAMY LIDERA!!!!!!!!!
  • MAMY LIDERA W ELBLĄGU MAMY LIDERA !!!! i tak do konca ma byc, 3 liga bedzie znowu nasza
  • Niestety tylko znakomita postawa piłkarzy i trenera. Większość działaczy to znaczy kowalscy i wspaniały spiker nie nadają się nawet na klasę A. Brak informacji nawet na skromnym plakacie o godzinie rospoczęcia meczu, nagłośnienie i spiker jak z przeczkola, i trzeba trochę przewidywać że jakiś fanklub z olsztyna się pojawi. Przy takich fachowych działaczach to nawet taki wyrozumiały sponsor jak Leszek Wujcik może się zniechęcić!!!!!@
    0
    0
    oserwator(2001-11-12)
  • No i świetnie!!Trzymajcie sie chłopaki, powodzenia na wiosne (moze będę mógł was częściej wtedy oglądać)!!!!!
  • No wreszcie dogonilismy granice, mecz byl srednio niezly. Start gral calkiem niezle mimo tej porazki. Sedzia glowny sedziowal dobrze, ale co do tych liniowych... Najlepszy byl komentator -- "WY jestescie kibice? Wy jestescie pseudokibice, prosze siadac na miejsca". Hm czemu TVP jeszcze mu oferty nie zlozylo na mecze MŚ :-. Mogliby puszczac troche nowsza muze w przerwach. Po tych meczach olimpii kture widzialem w tym sezonie uwazam ze potrzebna tutaj jest armata, chocby ktos taki jak lepka z tamtego sezonu. A ci kibole przyjezdni to byli z nidzicy czy z olsztyna? No ale wracajac do tematu, z paru "kopaczy" wyrosl nam niezly team dla kturego nie ma silnych na warmi i bagnach (teoretycznie poza stomilem ale to kwestia czasu). Gratulacje dla filaróff i dla dubleróff, to zasluga wszystkich !!! Tylko martwi mnie jedno... ile w 3 lidze bedziecie brac za bilety ? 20 blach ? Ah gdyby z victorią i granica... ale to jush przeszlosc teraz trza sie skupic na rundzie wiosennej, jedna rada: omijajcie plynow kture podsuwaja wam znajomi skad wiecie ze to nie alkohol ;-). W tym sezonie najwieksze wrazenie zrobil na mnie Piotrek Moneta i Darek Warecha, Fedor troche mnie zawiodl. Qrffa ludzie w E-gu mamy lidera !!!!!!!!!! PS: jak chceta sie pobawic w managera ligi polskiej onlajn to wejdzta na www.kazanza.prv.pl
    0
    0
    burak3784(2001-11-12)
  • Gratulacje ze swyciestwa nad Nidzica(z tego co wiem to zasluzonego)ale najwazniejsze wywalczenia tytulu mistrza jesieni w IV lidze...z calego przegladu sezonu zasluzyliscie na to,ale jestem ciekaw czy przypadkiem ten sukces jesienny nie strzeli chlopakom do glowy.Oby tylko potrafili grac tak samo na wiosne.Moze to starczy na ta wasza upragniona III lige!
  • Lukas wrzeszcie gadasz jak człowiek. A już myślałem, że nic z Ciebie nie będzie. Pozdrawiam wszystkich piłkarzy Polonii Olimpii oraz komentatora.
  • Kris zawsze gadalem do rzeczy tylko,ze chciales zawsze slyszec pochwaly na temat Olimpii,a nie zawsze chlopaki na nie zaslugiwali-musisz to przyznac.
  • Lukasz ten zarzut to raczej nie do mnie. Ja zawsze starałem się być obiektywny. Jak chłopaki grali drewno to wyrażałem to głośno. Tyle tylko, że Ty zawsze porównywałeś Olimpię i warunki panujące w Elblągu do Stomilu. A jakby nie patrzeć to Stimil gra w I lidze a Olimpia w IV więc nie ma tu co porównywać. Ale i tak chłopakom należą się wielki słowa uznania.
  • Jeny ludzie sluchajcie!!! Prezes Stomilu Olsztyn opuscil terytorium Polski, policja podejrzewa ze wyjechal do Zagrzebia (teraz tam liczy na ukrecenie kasy), jako bagaz zabral caly kapital Stomilu Olsztyn + pieniadze z banku kture pozyczyl dajac pod hipoteke Stomil Olsztyn. buahahahhaha, fajnie by bylo :-D