UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Ponad setka chętnych na Bieg Piekarczyka

 
Elbląg, Ponad setka chętnych na Bieg Piekarczyka
fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl
Reklama

Finiszuje pierwszy miesiąc zapisów do Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca. W niespełna cztery tygodnie na liście startowej zameldowało się już prawie 150 biegaczy, a ich liczba z każdym dniem rośnie.

Karuzela związana z Biegiem Piekarczyka rozkręciła się na dobre. W ciągu niespełna miesiąca na liście startowej znalazło się już grubo ponad sto nazwisk, a z każdym dniem przybywają kolejne osoby, które w tym roku pobiegną z Piekarczykiem. Dziś, na niespełna sto dni przed startem największej imprezy biegowej w naszym mieście, udział w zawodach zgłosiło 147 osób (łącznie bieg główny i biegi dzieci). Organizatorzy przewidują, że do dnia imprezy liczba uczestników zdecydowanie się zwiększy.
      
       - Tempo zapisów jest podobne jak w latach ubiegłych, czyli spokojny start i później wraz z upływem czasu wzrasta liczba uczestników - informuje Krzysztof Fedak, z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Wiąże się to oczywiście z pogodą jaka panuje za oknami. Im cieplej, tym więcej osób zakłada buty i wychodzi biegać, a to później przekłada się na ilość zapisów na bieg. Patrząc jednak na obecne zainteresowanie naszym biegiem, to myślę że także i tym razem rekord frekwencji zostanie pobity. Już dziś można zaobserwować na liście startowej osoby nie tylko z Elbląga, ale także biegaczy spoza naszego miasta. To pokazuje, że Bieg Piekarczyka jest już rozpoznawalną imprezą zarówno w regionie jak i w kraju.
      
       Koszt uczestnictwa w biegu wynosi, w zależności od wybranej opcji, 30 złotych i obejmuje pakiet startowy bez koszulki oraz 50 złotych i wówczas w pakiecie startowym znajdzie się koszulka Biegu Piekarczyka. Opłata pobierana jest także w Mini Biegu Piekarczyka - VI Enduro Kid i wynosi 10 złotych. Młodzi biegacze, podobnie jak dorośli uczestnicy Biegu Piekarczyka, otrzymają na mecie okolicznościowy medal. Warto się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona i dla biegu głównego wynosi 999 miejsc, a dla Mini Biegu Piekarczyka 300 miejsc. Zgodnie z regulaminem zapisy przyjmowane będą do 24 maja, natomiast osoby, które chcą wykupić pakiet startowy z koszulką, decyzję muszą podjąć jeszcze wcześniej, bo do 9 maja. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl.
      
       Trasa XI Biegu Piekarczyka jest taka sama jak w poprzedniej edycji. Biegacze będą musieli pokonać dystans 10 kilometrów (dwie pętle, każda o długości 5 kilometrów). Start i meta zlokalizowane zostaną na ul. Teatralnej. Następnie zawodnicy pobiegną ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wodną, Giełdową (Most Wysoki nad rzeką Elbląg), Wybrzeże Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienną, Wodną, Rybacką, Stary Rynek (pod Bramą Targową), Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, rondo, aż do ulicy Teatralnej, gdzie zakończą pierwszą pętlę. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
      
       Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga.
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama