Poniżej oczekiwań (piłka ręczna)

W ostatnim meczu I rundy piłkarze ręczni II-ligowego Techtransu Darad Elbląg przegrali na wyjeździe z Cigną Bydgoszcz 19:29 (9:16). Po tej porażce elblążanie stracili fotel lidera na rzecz Gwardii Koszalin, a występ w całej I rundzie można podsumować jako poniżej oczekiwań.

Tylko przez tydzień mogliśmy cieszyć się z prowadzenia w tabeli szczypiornistów Techtransu Darad Elbląg. Niestety ostatnia kolejka I rundy przyniosła zaskakującą porażkę i stratę fotelu lidera na rzecz naszego najgroźniejszego konkurenta w walce o awans - Gwardii Koszalin.
     Elblążanie swój mecz z Cigną rozegrali w niedzielę a na dodatek mecz rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, gdyż na hali zabrakło tablicy wyników. Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę przejęli gospodarze, którzy pokazali, że z Bydgoszczy punkty wywieźć jest bardzo trudno nawet liderowi. W 5. min gospodarze po bramkach Zielińskiego i Bławata prowadzili już 4:1. Dla elblążan jedyną bramkę zdobył Łukasz Szramka. W kolejnych minutach nadal przeważali piłkarze Cigny, natomiast Techtrans grał zbyt słabo w obronie oraz mało skutecznie w ataku. Brakowało precyzji przy rzutach z drugiej linii, a w szczególności o sporym pechu może mówić Marcin Roszkowski, który kilka razy trafił w poprzeczkę. Być może słabsza dyspozycja tego zawodnika (w poprzednich meczach zdobywał po 5-6 bramek, a w tym tylko jedną) sprawiła, że nie wygraliśmy tego meczu. Na przerwę gospodarze schodzili z siedmiobramkową przewagą i nic nie zapowiadało, że w drugiej połowie zmieni się obraz gry na parkiecie. Tak też i było w kolejnych 30 min gry. Na parkiecie zdecydowanie pod każdym względem dominowali bydgoszczanie, którzy po kwadransie gry zwiększyli swoją przewagę do dziesięciu oczek 21:11. Na cztery minuty przed końcem pojedynku Cigna prowadziła 27:17 i stało się jasne, że elblążanie polegną w Bydgoszczy. Jeszcze po dwie bramki zdobył każdy z zespołów i mecz zakończył się wynikiem 29:19 dla gospodarzy.
     Porażka ta stawia elbląski zespół w bardzo trudnej sytuacji przed rundą rewanżową. Aby myśleć o awansie trzeba będzie wygrać wszystkie mecze, a to na pewno nie będzie łatwe zważywszy, że dwa najtrudniejsze spotkania (z Hetmanem Gniew i Gwardią Koszalin) gramy na wyjeździe.

Cigna Bydgoszcz - Techtrans Darad Elbląg 19:29 (16:9)
     Techtrans: Korzeniowski, Lisowski - Minkiewicz 3, Roszkowski 1, Laskowski 1, Stypułkowski 3, Pożoga, Szramka 3, Januszewski 2, Długosz 1, Rydel, Pierepienko, Balawajder 1, Babicki 3.

Komplet wyników 9. kolejki: PKS PR Włocławek - AZS Politechnika Gdańsk 17:29, Borowiak Czersk - Bosman Gwardia Koszalin 23:24, Legia Chełmża - Cuiavia Inowrocław 31:24, Cigna Bydgoszcz - Techtrans Darad Elbląg 29:19. Pauzował: Hetman Gniew.