Porażka Concordii z Jeziorakiem (piłka nożna)

Przygotowująca się do rundy wiosennej Concordia Elbląg w kolejnym meczu sparringowym uległa drugoligowemu Jeziorakowi Iława 1:6 (1:2). Honorowego gola dla Concordii w 45. minucie gry zdobył Mariusz Włodarczyk.

Zawodnicy Concordii nie zaliczą rozegranego na sztucznym boisku w Olsztynie meczu do udanych. Tylko w pierwszej połowie dotrzymywali kroku wyżej notowanemu rywalowi. Co prawda dwie pierwsze bramki zdobyli iławianie, ale na przerwę drużyny zeszły przy stanie 2:1 dla Jezioraka, bo błąd golkipera z Iławy Tomasza Staniszewskiego i defensora Sławomira Święckiego wykorzystał Mariusz Włodarczyk. Niestety, po przerwie pomarańczowo-czarni kompletnie się pogubili i stąd tak wysokie rozmiary porażki. Inna sprawa, że zawodnicy obu drużyn nie szczędzili sobie złośliwych fauli i tę wymianę „uprzejmości” dużo gorzej znieśli podopieczni trenera Lecha Strembskiego. Rozmiary porażki elblążan mogły być jeszcze większe, ale w 90. minucie Wojciech Figurski z Jezioraka nie wykorzystał rzutu karnego.
     Kolejny mecz Concordia rozegra już jutro (sobota 14 lutego) na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kętrzynie. Rywalem będzie inny trzecioligowiec grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej Mrągowia Mrągowo.

Jeziorak Iława - Concordia Elbląg 6:1 (2:1)
     1:0, 2:0 - Sedlewski (40., 43.), 2:1 - Włodarczyk (45.)3:1 - Zakierski (54.), 4:1 - Chodowiec (62.), 5:1 - Figurski (68.), 6:1 - Radziński (85.)
     Jeziorak: Staniszewski, Kowalski, Święcki, Ruczyński, Zawadzki, Dymowski, Zakierski, Figurski, Drzystek, Sedlewski, Radziński. Ponadto zagrali: Chodowiec, Sobiech, Kula, Ludwiczak, Boros, Kressin, Ciechowski.
     Concordia: Kopka - Mioduński (Machiński), Brzyski (Florek), Lepczak, Sielezin, Sambor (J. Zielonka), Ciesielski, Bogdanowicz, Masztaler, Gryka (R. Zielonka), Włodarczyk (Tomczyk).