Porażka na własne życzenie

Elbląg, Porażka na własne życzenie

Zawodnicy Olimpii Elbląg z rocznika 2004 przegrali mecz, który powinni byli wygrać. Szkoda straconych punktów bo Olimpijczycy wcale nie byli gorsi od rywala. Rona II Ełk pokonał Olimpię II Elbląg 3:1 w lidze trampkarza WMZPN.

Olimpia Elbląg rocznik 2004 przegrał wygrany mecz. Przez 50 minut nasi zawodnicy mieli absolutną dominację na boisku. Wysoki pressing, odbiór piłki na połowie rywala, duża ilość podań w tym gry na 1 kontakt – miło było patrzeć. Rywal zmuszony grać długą piłką tylko w ten sposób był w stanie przedostać się na połowę Olimpii.
       Zawiodła skuteczność. Do 50 minuty żółto-biało-niebiescy powinni prowadzić minimum 4-0 i spokojnie kontrolować mecz. W 50 minucie w trakcie jednej z nielicznych akcji rywala piłka odbiła się od pleców obrońcy i wpadła do bramki. Za kolejne 5 minut Olimpia dostała karnego z "kapelusza" (sędzia był pod dużą presją kibiców). Elblążanie gonili wynik, akcja za akcje. Nikt nie broni wszyscy atakowali. Udało się złapać kontakt z rywalem po ładnym strzale z rzutu wolnego. Niestety w 80 minucie nasi piłkarze popełnili kolejny indywidualny błąd. Obrońca z bliska trafił piłką w kolegę, a ona trafia do napastnika gości i było 3-1.
       To był kolejny z meczów w którym Olimpia nie strzeliła wielu sytuacji 1/1 z bramkarzem. Należy jednak być bardzo zadowolony z jakości gry zespołu, tym bardziej  że nasza drużyna rywalizuje w lidze z o rok starszymi zawodnikami drużyn przeciwnych - tym większy szacunek dla żółto-biało-niebieskich.

Rona Ełk - ZKS Olimpia Elbląg 3-1 (0-0)

Michał Wiosna - J. Kuchta, N. Kozak, J. Apanowicz, W. Kaczmarzyk – M. Bojanowski (55. H. Haracz), Cz. Raburski, J. Kołecki (41. K. Łabecki / 65. W. Giza) – D. Winiarski, M. Wiśniewski (41. Ł. Rewiński) , M. Kowzan (55. B. Mowczyn)

qba

• Wynik, wynik, wynik. Dajcie chłopakom spokojnie się rozwijać, cieszyć się grą. Nie wywierajcie takiej presji jakby to byli seniorzy i od tego życie zależało. Oczywiście każdy chce wygrywać, ale nie zawsze ma się na to wpływ. Wiem, "Olimpia musi panować", ale każdy psycholog sportu Wam powie, że takie naciski i pretensje w tym wieku nie przynoszą niczego dobrego.
  • Przez 5-6 lat trenowali i w tym wieku należy już powoli od nich wymagać. Bardzo dobrze, że są artykuły o poszczególnych rocznikach i ich zmaganiach. Te radosne po zwycięstwach, ale również te trudniejsze po porażkach.
  • Należy wymagać dobrej gry, zaangażowania, ciężkiej pracy, a nie pisać, że rozczarowali kibiców. To nie są zawodowcy.
  • Walczyć trenować !!! Olimpia musi panować. .
    2
    1
    Ziomek_Fazia(2018-03-27)
  • A redaktor to ich kolega ze szkoly? Slaby tekst, duzo bledow. Co do meczu, każde doświadczenie jest ważne. Najważniejsze, że Grali tak, jak wymaga od nich Trener. A wyniki przyjdą przy dobrej grze, chociaż i tak nie są najważniejsze w tym okresie
    2
    0
    Wojtrion(2018-03-27)
  • Co z tego ze wynik. A tak apropo czy oni maja warunki do trenowania?
    2
    0
    JarekBlacharek(2018-03-27)
  • Najpierw to muszą mieć trenera z prawdziwego zdarzenia a nie gościa który obrabia trzy etaty. Nie nauczy ich ani techniki, ani taktyki. Jak przeczytałem tą relację od razu rozpoznałem że to on prowadzi tych chłopców. Te same tłumaczenie: Grali świetnie ale pechowo przegrali.
  • wazne sa skladeczki a nie wyniki
  • Czasami się wygrywa, a czasami przegrywa. Trzeba umieć przyjąć gorycz porażki. Zespół składa się głównie z rocznika 2004 pozbawionego najlepszych zawodników, którzy grają w roczniku 2003 w CLJ U-15.Dzięki swojej postawie w zeszłej rundzie mogą grać na najwyższym wojewódzkim poziomie w Ekstraklasie WMZPN z najlepszymi z rocznika 2003.Czy Wy myślicie, że od razu będą wszystko zwyciężać? Potrzeba czasu i przygotowania się. Każdy rok w tym wieku pod względem fizycznym to ogromna przepaść. Brawo chłopacy. Jestem z Was dumny. Dzięki nabraniu doświadczenia napewno w przyszłości takie mecze kiedy można będzie wygrać - wygracie. Cel jest jeden otrzymać drużynę w Ekstraklasie WMZPN oraz utrzymać w CLJ U - 15 a za rok Wy będziecie walczyć w rozgrywkach centralnych a wasi młodsi koledzy z 2005 na Waszym miejscu. Do boju OLIMPIA, ZKS, ZKS, ZKS
  • Zgadzam się z przedmówcą lecz nie do końca. Zgadza się że wyróżniający się chłopcy zostali przesunięci do rocznika starszego, tym samym osłabiając drużynę ale dlaczego nie wzmocniono tego rocznika młodszymi. W najlepszych akademiach jest tak, że w rozgrywkach danego rocznika występują chłopcy rok młodsi. Tutaj nie ma tłumaczenia trenera o pięknej, finezyjnej grze bo nie obrażając Ełku Olimpia powinna się po nich przejechać. To już początki dorosłej piłki i walczy się o wynik, zwycięstwo i kariery tych chłopców. Niektórzy szesnastolatkowie zaczynają profesjonalne kariery i tu nie ma czasu na słuchanie bajerów trenera (powiedzmy )że wynik nie jest w tym wieku najważniejszy. Otóż jest bardzo ważny bo oni mają wykształcić w sobie gen zwycięzcy. Pan Z do wymiany.
  • Skoro się rozwala rocznik 2004 kosztem rocznika 2003,który gra w lidze centralnej, to czego się spodziewać? Zwłaszcza przy słabym trenerze. .. W zeszłym roku grali swoją paczką i szło im dobrze. .. Po połączeniu z chłopcami z 2003,którzy nie łapią się do clj, wyszła kicha. .. Zero zgrania, zero porozumienia na boisku. .. I tak naprawdę nie ma kto ich zgrać. ..
    3
    1
    tylkoskładki(2018-03-28)
  • Tekst, że rywalizują z zawodnikami o rok starszymi jest dużym nadużyciem. Chłopcy z rocznika 2004 są "na dokładkę" tych z 2003,którzy nie łapią się na CLJ. Niestety, jak napisał poprzednik, zniszczono rocznik 2004 :(