Studniówki 2017

Wodospad na Dolince Wodospad na Dolince

Porażka po raz czwarty (piłka ręczna)

Elbląg, Porażka po raz czwarty (piłka ręczna)

Słabo w końcówce pierwszej rundy spisują się szczypiorniści MKS Truso Elbląg, którzy doznali czwartej z rzędu porażki. Tym razem nasi piłkarze ulegli na wyjeździe MKS Brodnica 29:31 (18:15). Lider rozgrywek Techtrans Darad Elbląg tym razem pauzował.

Po raz czwarty z rzędu szczypiorniści Truso Elbląg musieli przełknąć gorzką pigułkę. Tym razem przegrali z niżej notowaną ekipą z Brodnicy, mimo że do przerwy prowadzili różnicą trzech bramek.
     Początek meczu ułożył się po myśli elblążan. Celne trafienia Kamila Dukszto, Krzysztofa Kancelarczyka i Filipa Korzeniowskiego dały naszej ekipie prowadzenie. Przewaga 3-4 bramek utrzymywał się praktycznie przez całą pierwszą połowę. W 20 min. Truso zwiększyło nawet prowadzenie do pięciu oczek 16:11, ale w końcówce tej odsłony gospodarze zmniejszyli straty do trzech bramek 18:15.
     W drugiej połowie meczu, a dokładnie do 49 min. wszystko przebiegało pod dyktando podopiecznych Andrzeja Rusznickiego. Elblążanie w tym okresie gry byli zespołem lepszym, pewnie wykorzystując każdy błąd rywali. Niestety sytuacja ta zmieniła się w 49 min. Gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków i najpierw wyrównali, a chwilę później wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

MKS Brodnica - MKS Truso Elbląg 31:29 (15:18)
     Truso: Stankiewicz, Serwadczak, Petrucin - Legan 3, Kaczkowski 1, Kancelarczyk 10, Korzeniowski 6, Kulik 3, Makowski 2, Dukszto 4, Wasilewski.

Komplet wyników 12. kolejki: SMS II Gdańsk - Cuiavia Inowrocław 33:26, AZS Politechnika Gdańsk - Cuiavia Inowrocław 26:17, KS Żukowo - Hetman Gniew 40:27, Legia Chełmża - Sokół Kościerzyna 27:37, MKS Brodnica - MKS Truso Elbląg 31:29, BKPR Bydgoszcz - Kasztelan Sierpc 29:29. Pauzował: Techtrans Darad Elbląg.