Porażka Truso 0:3

Elbląg, Porażka Truso 0:3

Siatkarki Energi MKS Truso Elbląg rozegrały ósmy mecz w tym sezonie. Przeciwnik UKŻPS Kościan okazał się bardzo wymagający, z kolei nasze siatkarki nie pokazały się z najlepszej strony i przegrały 0:3. Zobacz zdjęcia.

Po dwóch wygranych z rzędu zespół Andrzeja Jewniewicza i Wojciecha Samulewskiego podszedł do kolejnego meczu z nadzieją na kontynuowanie zwycięskiej passy. W jeszcze lepszych nastrojach mogły być siatkarki UKŻPS, które trzy poprzednie kolejki zakończyły na swoją korzyść. Przed bezpośrednią potyczką, zespoły sąsiadowały ze sobą w II-ligowej tabeli, Truso miało dwanaście punktów, rywalki oczko mniej.
       Początek meczu nie przewidywał bolesnej porażki gospodyń. Gra była wyrównana, elblążanki odskoczyły nawet na trzy oczka, jednak nie potrafiły utrzymać prowadzenia. Przyjezdne przy bardzo dobrym przyjęciu nie miały problemów z kończeniem ataków, punktowały seryjnie i z łatwością wygrały pierwszą partię 25:18. Po zmianie stron nadal dużo lepiej prezentowały się siatkarki UKŻPS i tylko początek był w miarę wyrównany. Od stanu 5:7 rywalki znów punktowały seryjnie, wygrywały długie wymiany, obijały elbląski blok, a gospodynie nie kończyły ataków. Przyjezdne zdobyły aż siedem punktów z rzędu, by w końcu popsuć zagrywkę. Siatkarki Truso próbowały atakować, jednak rywalki większość piłek podbijały i przeprowadzały skuteczne kontry. Po kolejnym błędzie gospodyń tablica wyników wskazywała 9:19 i naszym siatkarkom pozostała już jedynie walka o kosmetykę wyniku. Gdy dobrze zaatakowała Natalia Dąbrowska, a trzy punkty z rzędu z zagrywki zdobyła Julia Głowacka, o przerwę poprosił szkoleniowiec z Kościana. Gospodynie zminimalizowały straty do czterech oczek, jednak nie udało się dogonić rywalek i przegrały drugą partię 19:25. W trzecim secie trzy pierwsze punkty padły łupem UKŻPS. Elblążanki walczyły i zdołały doprowadzić do stanu 7:8. Nadal przyjecie nie funkcjonowało najlepiej, czego nie można powiedzieć o przeciwniczkach. Gospodynie kończyły jednak więcej piłek niż w poprzednich setach, a po ataku rozgrywającej, było 12:13. Walka była wyrównana, do stanu 17:19, potem cztery kolejne punkty zdobyły przyjezdne. Elblążanki nie były w stanie doprowadzić chociażby do remisu i przegrały trzecią partię 19:25 i całe spotkanie 0:3.

Energa MKS Truso Elbląg - UKŻPS Kościan 0:3 (18:25; 19:25; 19:25)
       Truso:
Głowacka, Szostak, Markowicz, Dąbrowska, Czyjak, Frąckiewicz, Florek (l), Kowalczyk (l), Dziąbowska, Socha, Tarmasewicz, Wąsik, Mierkowska, Mackiewicz.

Kolejne spotkanie elblążanki zagrają przed własną publicznością w najbliższą środę (14 listopada) o godz. 16:15 z UKS ZSMS Poznań.