Porażka Truso z faworytem z Włocławka (siatkówka)

Elbląg, Porażka Truso z faworytem z Włocławka (siatkówka)

Siatkarki II-ligowe Truso rozegrały bardzo dobre spotkanie, a mimo to musiały uznać wyższość rywalek. Włocławski WTS KDBS Bank, nie bez problemów, wygrał wszystkie sety i awansował na pozycję wicelidera tabeli. Zobacz zdjęcia z meczu.

Podopieczne Wojciecha Samulewskiego i Andrzeja Jewniewicza mają za sobą intensywny weekend, bo rozegrały dwa mecze, dzień po dniu. W pierwszym spotkaniu elblążanki uległy sąsiadującej z nimi APR Rumia 1:3. Drugi pojedynek siatkarki Truso zagrały dużo lepiej i powalczyły ze zdecydowanym faworytek tego spotkania z Włocławka. Gospodynie świetnie rozegrały dwa pierwsze sety i były bliskie sprawienia niespodzianki, bo przegrały do 23 i do 26. W trzeciej partii przyjezdne zagrały bardzo skutecznie w każdym elemencie, nie pozwoliły już sobie na nerwową końcówkę i wygrały 25:17. Trener Andrej Jewniewicz był bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych po tym spotkaniu - Przez dwa sety dziewczyny grały najlepiej w tym sezonie, wręcz rewelacyjnie. Wyciągnęły wnioski z poprzedniego meczu, w którym też przed półtora seta zagrały bardzo ładną siatkówkę. W drugim meczu zagrały dobrze w obronie, szarpały, atakowały w pierwsze tempo, ambitnie walczyły. Dobrze ustawiliśmy zespół taktycznie, bardzo dużo punktów zdobyliśmy blokiem. Brakuje nam trochę liderki w zespole, nie ma kto wziąć ciężaru gry na siebie. W trzecim secie dałem pograć wszystkim zawodniczkom. Robiłem zmiany, by kadetki pograły, bo w przyszły weekend grają ćwierćfinały mistrzostw Polski. Rzadko chwalę dziewczyny po meczu przegranym 0:3, ale należą się im ciepłe słowa, bo zagrały naprawdę fajnie. Oczywiście 0:3 boli, ale styl gry był bardzo dobry w ich wykonaniu - podsumował trener Truso.

MKS Truso Elbląg - WTS KDBS Bank Włocławek 0:3 ((23:25; 26:28; 17:25)
       Truso
: Głowacka, Matejko, Rafalska, Dąbrowska D., Mackiewicz, Bartnicka, Michalewicz (l), Nowikowska, Grochowska, Dąbrowska N., Frąckiewicz, Litwin, Zelman, Florek (l).
       WTS: Wodrowska, Walczak (l), Pietruszka, Bielińska, Makokha, Pietrzyńska, Forma, Mikołajczyk, Wasiak, Wyczałkowska, Szuman, Pik, Abdulzade (l).

Kolejne spotkanie Truso rozegra 10 marca na wyjeździe z ZSMS Poznań. Zwycięstwo zagwarantuje elbląskiej drużynie utrzymanie w II lidze.