Porażka Wójcika na zakończenie sezonu (piłka ręczna)

Elbląg, Porażka Wójcika na zakończenie sezonu (piłka ręczna)

Szczypiorniści KS Meble Wójcik Elbląg pojedynkiem w Piotrkowie Trybunalskim zakończyli pierwszy rok występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety elblążanie przegrali tam z miejscowym Piotrkowianinem 23:33.

Drużyna Jacka Będzikowskiego udała się do Piotrkowa Trybunalskiego z zamiarem wygrania ostatniego meczu w tym sezonie. Elblążanie nieźle rozpoczęli walkę o Puchar PGNiG, jednak w minionej kolejce przegrali z Pogonią Szczecin i wiadomo już było, że nie wygrają grupy Suzuki. Z kolei piłkarze Piotrkowianina na cztery mecze wygrali tylko jeden i chcieli godnie pożegnać się ze swoimi kibicami, a także zrewanżować się Meblarzom za porażkę w Elblągu 14:16.
       Worek z bramkami w Piotrkowie Trybunalskim rozwiązał kołowy Bartosz Janiszewski, a w 7. minucie ten sam zawodnik doprowadziła do wyrównania po 4. Niestety w kolejnych akcjach zdecydowanie bardziej skuteczni byli miejscowi zawodnicy. Przez dziesięć minut gry rzucili aż siedem bramek, a elblążanie tylko dwie i tablica wyników wskazywała 11:6. Przyjezdnych kilkukrotnie stopował bramkarz Artur Banisz. W elbląskiej ekipie sprawy w swoje ręce wziął Paweł Adamczak, który raz za razem trafiał między słupki Piotrkowianina, jednak gospodarze równie szybko odpowiadali. Trzy bramki zdobył Dmytro Zinczuk, grający trener, który dzisiejszym spotkaniem pożegnał się z karierą szczypiornisty. Wynik pierwszej połowy ustanowił autor pierwszego trafienia i na przerwę zawodnicy zeszli przy wyniku 18:13.
       Początek drugiej odsłony zawodów był wyrównany, a po golu Grzegorza Dorsza, elblążanie zniwelowali straty do czterech bramek. Niestety zamiast dalej gonić rywala, Meblarze zanotowali kolejny przestój i nie grzeszyli skutecznością. Gospodarze za to nie mieli żadnych problemów w ataku i po pięciu trafieniach z rzędu, tablica wyników wskazywała 27:17. Tak wysoka przewaga pozwoliła miejscowym zawodnikom spokojnie kontrolować wynik, a naszym szczypiornistom udało się odrobić jedynie dwa gole w 49. minucie. Piotrkowianin nie odpuszczał do ostatnich sekund i ostatecznie zakończył mecz wysokim zwycięstwem 33:23.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Meble Wójcik Elbląg 33:23 (18:13)