Porażka z Norwegią (piłka ręczna)

Elbląg, Polki nie dały rady faworyzowanym szczypiornistkom Norwegii
Polki nie dały rady faworyzowanym szczypiornistkom Norwegii (Fot. zprp.pl)

Mimo ambitnej postawy Polska nie dała rady Norwegii i przegrała 18:23. W 1/8 finału Mistrzostw Świata rywalem naszej drużyny będzie Rumunia.

Kapitalna bramkarka
       Przez pierwszy kwadrans piątkowego meczu spotkanie było bardzo wyrównane. Po sześciu minutach po raz pierwszy zarysowała się przewaga triumfatorek ostatnich Mistrzostw Świata i Norweżki prowadziły dwoma golami. Biało-czerwone odpowiedziały trafieniami Iwony Niedźwiedź i Patrycji Kulwińskiej i doprowadziły do kolejnego remisu. Polki grały ambitnie, ale rywalki były skuteczniejsze i w końcowych minutach pierwszej odsłony wypracowały przewagę. Kapitalnie broniła Katrine Lunde, zatrzymując rzuty Kingi Byzdry, Karoliny Kudłacz, Kingi Grzyb i Iwony Niedźwiedź. Do przerwy Norwegia prowadziła 13:10.

Norwegia za mocna

W drugiej odsłonie biało-czerwone robiły wszystko, by odwrócić losy spotkania. Dość długo Norweżki prowadziły czterema golami, ale na kwadrans przed końcem meczu dopadł je kryzys. Niestety nasza ekipa nie wykorzystała szansy na doskoczenie do rywala. Skandynawki prowadziły trzema golami i w tym momencie rzutu karnego nie wykorzystała Alina Wojtas, a po chwili w sytuacji sam na sam lepsza od Kingi Byzdry okazała się Katrine Lunde. Złote medalistki Igrzysk Olimpijskich w Londynie w końcówce kontrolowały mecz i ostatecznie wygrały 23:18.

Czas na Rumunię

Szkoda straconej szansy, bo nasza drużyna mogła utrzeć nosa faworytkom. Nasza kadra zajęła ostatecznie trzecie miejsce w grupie C i zagra z drugim zespołem grupy D, a więc Rumunią. Spotkanie odbędzie się w niedzielę. W przypadku zwycięstwa w ćwierćfinale turnieju biało-czerwone zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Francja – Japonia.

NORWEGIA – POLSKA 23:18 (13:10)

Polska: Gapska, Wysokińska – Koniuszaniec 2, Migała, Grzyb 1, Jochymek 1, Stachowska, Kulwińska 2, Niedźwiedź 3, Kudłacz 1, Wojtas 4, Byzdra, Szwed-Orneborg, Semeniuk-Olchawa 4, Stasiak, Siódmiak.

Japonia - Francja

• Pomimo porażki. .. .. gratulacje. Zaangażowanie, wola walki, dążenie do zwycięstwa spowodowało, że mecz był ciekawy. To, że zwyciężyły Norweżki - trzeba uznać klasę zespołu. Ten mecz pokazuje, że nawet przy porażce kibic doceni włożony wysiłek i walkę o zwycięstwo.
    11
    1
    Eeeee(2013-12-14)
  • Mecz podobał mi się do 45 minuty później celowniki rozregulowane, straty piłek, ratowała dziewczyny dobra gra w obronie i tu szacun się należy. Norweżki też nie potrafiły utrzymać tempa z pierwszej połowy widać że odczuły presję i dobrze nabiorą szacunku większego. Z taką drużyną na MŚ wstydu nie będzie ! GRATULUJĘ
  • Oglądam mecze i bardzo mi się podoba gra naszych dziewczyn, po tak długiej przerwie w tej imprezie. P. Kinga i p. Kasia grają koncertowo. BRAWO.