Porażka z Odrą na początek drugoligowej wiosny

Elbląg, Elblążanom tylko raz udało się pokonać bramkarza Odry
Elblążanom tylko raz udało się pokonać bramkarza Odry (fot. MS, archiwum portEl.p)l

Radosław Stępień zdobył pierwszą bramkę dla Olimpii Elbląg na wiosnę w II lidze, skutecznie wykończył kontrę swojego zespołu strzelając na 1:1. Olimpia nie potrafiła jednak dowieźć tego wyniku do końca spotkania i z Opola żółto-biało-niebiescy wracają bez punktów. Odra Opole - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1).

Po ponadtrzymiesięcznej przerwie piłkarze wrócili na II-ligowe stadiony. W swoim pierwszym wiosennym meczu Olimpia Elbląg pojechała do Opola, aby spróbować wyrwać punkty tamtejszej Odrze. Zadanie trudne: przypomnijmy, że to właśnie Odra przerwała jesienią passę żółto-biało- niebieskich - 32 meczów bez porażki na własnym stadionie. W Elblągu opolanie potrzebowali 5 minut na strzelenie dwóch bramek, tym razem Olimpia momentami była zespołem lepszym i na remis wyraźnie zasługiwała. Zabrakło szczęścia, albo więcej go było po stronie gospodarzy.
       Dzisiejszy mecz zaczął się podobnie jak tamten jesienny: od ataków Odry. Obrona Olimpii tym razem była jednak na posterunku, a swoich szans elblążanie szukali w kontratakach, choć można było odnieść wrażenie, że nadrzędnym celem jest zachowanie czystego konta „z tyłu”. Sztuka ta udawała się do 19 minuty, kiedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Gabriel Nowak. Strzał głową, piłka skozłowała przed Kacprem Tułowieckim broniącym bramki Olimpii i gospodarze prowadzili 1:0.
       Długo się z prowadzenia nie cieszyli. W 24. minucie Radosław Stępień wykorzystał podanie z prawej strony w pole karne i strzałem z 11 metrów pokonał Tobiasza Weinzettela. Bramka uskrzydliła zespół Olimpii, który uwierzył, że z trzecim zespołem II ligi można pokusić się nawet o trzy punkty. Elblążanie stwarzali groźne akcje, jednak bez skutku. Jedną z najlepszych sytuacji miał w 37. minucie Jakub Bojas – wtedy jednak udanie interweniował Tobiasz Weinzettel.
       Po przerwie Odra Opole jakby sobie przypomniała, że jest faworytem tego meczu i jednym z poważniejszych kandydatów do awansu na zaplecze ekstraklasy. Rozpoczęły się huraganowe ataki gospodarzy, które jednak Olimpia potrafiła rozmontować. W 50. minucie żółto-biało-niebieskich od straty bramki uratowała poprzeczka.
       W tym miejscu należy też wyrazić słowa uznania dla Kacpra Tułowieckiego, który kilkakrotnie w drugiej połowie spotkania popisał się dobrymi interwencjami. W miarę upływu czasu do głosu zaczął dochodzić też elbląski atak – niestety nadal był nieskuteczny.
       Odra Opole wybitnej piłki nie grała, miała jednak w swoich szeregach Gabriela Nowaka. Gospodarze pozyskali tego pomocnika z ROW 1964 Rybnik, a ten już w pierwszym meczu w barwach swojej drużyny udowadniał, że był to dla Odry dobry transfer. W 85. minucie pozbawił Olimpię nadziei na remis. Wyskoczył najwyżej do dośrodkowania po kontrze i drugi raz strzałem głową pokonał Kacpra Tułowieckiego.
       Niestety, ataki Olimpii w ostatnich minutach meczu nie przyniosły upragnionej bramki i jednego punktu. Okazja do rehabilitacji za tydzień, kiedy przy Agrykoli 8, Olimpia podejmie warszawską Polonię.
       Kto jeszcze nie ma karnetu na mecze Olimpii przy A8, może je kupić także w sobotę i w niedzielę w godz. 14-20. Klub prowadzi sprzedaż w salonie nc+ w Centrum Handlowym Ogrody.

Odra Opole – Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)
       1:0 - Nowak 19 min., 1:1 - Stępień 24 min., 2:1 - Nowak 85 min.
       Olimpia Elbląg: Tułowiecki – Kubowicz, Wenger, Bukacki, Szuprytowski (70' Kolosov), Danowski, Sokołowski (57' Niburski), Stępień (70' Ressel), Lisiecki (83' Bartkowski), Bojas